Dzieci potrafią być bezlitosne. Szczególnie dla swoich rówieśników, którzy w jakiś sposób się od nich różnią. Gdy tylko znajdzie się się kolega otyły bądź w okularach, naturalna rzeczą stają się przezwiska i kuksańce. Sprawa wydaje się być jeszcze bardziej dramatyczna, gdy w przedszkolu pojawia się dziecko niepełnosprawne. I właśnie tu do akcji wkracza właśnie integracyjny fotel.

Gluccowizzard - technologia przyjazna cukrzykom

Siedzisko zostało zaprojektowane tak, aby zmniejszyć dystans dzielący osoby zdrowe i niepełnosprawne, ułatwić opiekunom pracę, a przede wszystkim zapewnić dzieciom maksimum bezpieczeństwa i komfortu. A oto czym wyróżnia się nasz fotel spośród innych tego typu.

Przede wszystkim kształt siedziska można idealnie dopasować do potrzeb dziecka. Materiał z jakiego wykonane jest poszycie to sztuczna skóra - łatwa w wymianie i utrzymaniu czystości. Regulacja wysokości jest płynna i bezproblemowa, a dokonać jej może tylko opiekun (specjalne zabezpieczenia). Poza tym fotel posiada kółka i jest składany, co ułatwia przechowywanie i transport.

Komputer zadba o twój wzrok

Jeżeli chodzi o właściwości lecznicze to wyprofilowanie oparcia ułatwia korygowanie wad postawy, a w wypadku ataku szału fotel absorbuje ruchy dziecka uspokajając je. Poza tym kształt siedzenia przywołuje skojarzenia z jazdą na koniu, a maluch może całość pomalować kredą, oczywiście bez szkody dla fotela.

Wielokrotnie już pokazywaliśmy na łamach Futurebloga jak technika i design ułatwiają życie osobom chorym - oto kolejny przykład.

źródło: www1.uni-ak.ac.at