Domki prefabrykowane, czyli konstrukcje modułowe stają się coraz popularniejsze dzięki swoim zaletom. Można do nich zaliczyć szybki czas budowy, szeroki wybór oraz nieinwazyjny proces składania, który jest przyjazny dla terenu wokół. Jest to doskonały pomysł zarówno na domek letniskowy, jak i całoroczny dom. Czym zatem są domki prefabrykowane ? Gdzie i do czego mogą służyć ? Jakie są korzyści takich konstrukcji ? Odpowiedzi wraz z przydatnymi informacjami w dalszej części.

Czym są domki prefabrykowane ?

Domki prefabrykowane to domy, które produkuje się w fabryce i składa na miejscu przeznaczenia. Moduły, czyli ściany, dach czy pomieszczenia tworzone są w fabryce, a następnie dowozi się je na działkę budowlaną. Proces składania trwa kilka dni i może wynieść nawet 3-4 doby, co jest błyskawicznym tempem w porównaniu do tradycyjnych budowli. Na rynku istnieje wiele firm, które proponują takie usługi a czas oczekiwania w zależności od typu domu i życzeń klienta to przeciętnie kilka miesięcy. Jeśli zdecydujemy się na wersję standardową, dom na działce od złożenia zamówienia może powstać nawet w kilkanaście dni. Domki prefabrykowane to także duże ? a wręcz nieograniczone możliwości wyboru. Korzystając z tej metody, możemy dowolnie decydować o ilości oraz rodzaju pomieszczeń, jakie chcemy, oraz o kształcie całego domu. Jest to niezwykle wygodne szczególnie dla ludzi, którym zależy na czasie lub chcą uniknąć zamieszania z prowadzeniem budowy. Czym są domki prefabrykowane

Skąd wzięła się popularność domów prefabrykowanych?

Przy okazji tematu domków modułowych nie można nie wspomnieć o przyczynie ich sukcesu. Początkowo, gdy pojawiły się na rynku klienci byli nieufni w stosunku do nich. Wynikało to z faktu, iż były to bardziej domki kanadyjskie niedostosowane do polskich realiów. Na taki stan rzeczy miała też wpływ niska jakość. Brak doświadczonych fachowców był skutkiem niskiej jakoś. Na zachodzie Europy od dawna domki prefabrykowane są bardzo popularne. W ciągu ostatnich -kilku kilkunastu lat moda ta zaczęła docierać również do Polski. Profesjonalne firmy, które produkują solidne i jakościowe konstrukcje, zmazały początkowe wątpliwości. Powstawanie coraz to większe ilości domów modułowych o dobrych właściwościach wywołało efekt kuli śniegowej. Obecnie popularność takich konstrukcji rośnie w bardzo szybkim tempie i jest efektem dobrych recenzji i stosunki jakości do ceny. Skąd wzięła się popularność domków prefabrykowanych?

Gdzie i do czego możemy ich używać?

Domki prefabrykowane mają bardzo dużo zastosowań i sprawdzą się w wielu sytuacjach. Konstrukcje modułowe doskonale nadają się jako domki letniskowe umiejscowione z dala od cywilizacji. Łatwość montażu daje duże pole do popisu i możemy postawić je np. w górach, gdzie typowa budowa byłaby bardzo ciężka. Z tego samego powodu możemy uczynić z nich miejsce do wakacyjnego wypoczynku w różnych częściach kraju np. nad morzem czy na Mazurach. Będzie to stosunkowo tania budowa, a umiejscowiona w ciekawym miejscu da dużo radości. Domki takie są też doskonałym pomysłem na siedzibę firmy lub mogą być wykorzystane do innej działalności biznesowej ? np. jako sklep. Z tego rodzaju budowli możemy stworzyć również dom całoroczny. Wbrew pozorom solidna konstrukcja i dobre właściwości materiałowe sprawią, że można mieszkać w nim komfortowo przez cały rok. Gdzie i do czego możemy używać domków prefabrykowanych?