Czy branże tostową czeka mała rewolucja? Koreański projektant Been Kim przedstawił swój projekt na zupełnie nowy sposób na poranne smażenie tostów. Służyć ma do tego bezprzewodowy opiekacz w kształcie dużego płaskiego noża. Przykładając go do powierzchni tosta włączamy opiekanie, z drugiej strony ekran LED-owy w przyjemny sposób będzie pokazywał nam stopień rozgrzania urządzenia. Z tego co możemy zaobserwować urządzenie jest całkowicie bezprzewodowe co jest chyba jego najlepszym atutem.

picture_5

Z drugiej strony największym minusem w porównaniu do tradycyjnego tostera jest konieczność trzymania urządzenia przez cały czas. Cały bajer tosterów polega na tym, że możemy wrzucić chleb i czekając aż się opiecze zrobić np. poranną kawę. Poza tym zastanawiam się jak silnie może takie urządzenie grzać, musimy to trzymać w ręce (tosta też), więc chyba nie zbyt mocno. Co za tym idzie, chleb nie będzie w całości spieczony, jedynie tylko z wierzchu. Pytanie więc, czy w domu będzie w stanie konkurować z tradycyjnym tosterem..

croppedtoast

Ale przykładowo widzę świetne możliwości używania takiego urządzenia w innych miejscach - w podróży, w pracy, na wakacjach.

Trzeba z góry powiedzieć, że zgodnie z naszą wiedzą jest to tylko projekt ( chociaż może już ktoś się za to bierze?) i nie wiadomo kiedy trafi do masowej produkcji.. o ile w ogóle. No cóż, poczekamy - zobaczymy :)

Źródło: news.cnet.com