Randez-vous Electrolux

Myślę, że wielu z nas przyzna mi rację kiedy powiem, że kuchnia jest najważniejszym miejscem w domu. W kuchni jakoś zawsze wszyscy się zbierają, rodzina zjada wspólne śniadanie, współlokatorzy siedzą przy kawie, partnerzy przygotowują wspólne posiłki. Jestem też zwolennikiem teorii, że najlepsze domowe imprezy mają swoje epicentrum w kuchni :)

Opisując na Futureblogu świat przyszłości nie mogliśmy więc pominąć kuchni. A nadarza się świetna okazja, ponieważ Electrolux przedstawił swoją wizję jak będą wyglądały one w niedalekiej przyszłości. Pokazano nam dwa projekty, które powstały w Electrolux Global Design - Randez-vous oraz Volare. Electrolux podkreśla, że pomimo iż są to tylko projekty technologia, która jest konieczna do ich wykonania już istnieje i wyprodukowanie takich urządzeń to kwestia czasu ( i to raczej prędzej niż później).

Randez-vous

Randez-vous jest wielofunkcyjnym urządzeniem, które najprościej można nazwać.. stołem kuchennym. Jednak ten "stół" posiada najnowocześniejsze rozwiązania z branży AGD plus różne ciekawe dodatki. Pomysł zrodził się ze znanego wielu nam problemu, kiedy chcemy wszystko zrobić w jednym miejscu oraz kiedy brakuje nam przestrzeni kuchennej. Na tym stole możemy zrobić wszystko: przygotować posiłek, usmażyć go, a na końcu zjeść - wszystko w jednym miejscu. Według producenta dodatkowym atutem jest też możliwość gotowania dla znajomych, którzy czekając na posiłek mogą patrzeć co robimy siedząc po drugiej stronie stołu popijając drinki. To już kwestia dyskusyjna, ale na pewno jakiś dodatkowy plus jest.

Randez-vous

Przez środek stołu przebiega specjalne lista zasilająca, która bezprzewodowo prześle zasilania do każdego urządzenia kuchennego - tostera, blendera czy miksera. Sam stół to jedna wielka kuchenka indukcyjna. Nie ma dedykowanego miejsca dla podgrzewania naszych potraw, stół może grzać w dowolnym miejscu. Poniżej znajdziemy piekarnik oraz małą lodówkę (z obsługą internetu - informacje o produktach, terminach ważności itd.). Dodatkowo stół ma posiadać zintegrowaną "książkę kucharską", która będzie wspierać niedoświadczonych kucharzy w ich podróżach kulinarnych prowadząc krok po kroku aż do perfekcyjnego dania.

Całość naszpikowana jest przeróżnymi sensorami zapewniającymi bezpieczeństwo oraz komfort pracy w kuchni.

Randez-vous 2

Volare

Volare to kolejny projekt Electroluxa, jego głównym celem jest oszczędność miejsca oraz zapewnienie intuicyjnego użytkowania. Ciężko to właściwie opisać.. jest zintegrowana "szafka" (?), która ma za zadania wykonywanie najbardziej codziennych czynności kuchennych. Dzieli się na część zimną i ciepłą.

Volare Electrolux

Wszystko tutaj reaguje na dotyk. Po lewej możemy przechowywać naczynia, podawać sobie lód, lub schładzać jedzenie. Po prawej mamy mini-piekarnik, ciepłą wodą, automat do kawy. Wszystkie czynności wykonany prostymi gestami np. przesunięcie jednym palcem - duża kawa, dwoma palcami - espresso.

volareVolare 1

Podobają mi się te projekty, chciałbym móc już w końcu korzystać z nowych rozwiązań, o których tyle się mówi. Dodatkowo te urządzenia są po prostu ładne i z przyjemnością postawiłbym coś takiego w kuchni. Co o tym myślicie?

Żródło: newsroom.electrolux.com