Podkładka chłodząca Logitech: poczuj się komfortowo!
109
23 marca 2009 roku w Kaliforni firma Logitech zapowiedziała premierę wyposażonej w system chłodzenia podstawki pod laptopy Logitech Cooling Pad N100.

Z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy wynika, że coraz częściej z komputerów przenośnych korzystamy siedząc wygodnie na kanapie (60% badanych), a nadmierne ciepło emitowane przez notebooka jest jedną z niedogodności najczęściej wskazywanych przez respondentów. Co więcej, 43% spośród użytkowników laptopów obawia się, że może ono nawet prowadzić do spowolnienia pracy i uszkodzenia komputera.

Logitech Cooling Pad N100 optymalizuje przepływ powietrza i umożliwia chłodzenie obudowy notebooka, niezależnie od tego czy pracujemy przy biurku, na kanapie, czy w łóżku. Wyprofilowaną podkładkę wyposażono we wbudowany wiatraczek. Urządzenie zasilane jest poprzez podłączenie do portu USB. Zastosowany w Logitech Cooling Pad N100 system wentylacyjny zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Wytrzymała konstrukcja podstawki chroni wiatrak przez kurzem oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Logitech Cooling Pad N100 charakteryzuje się ponadto wysoką energooszczędnością. Kabel USB o niskim poborze mocy sprawia, że urządzenie pracuje przy minimalnym obciążaniu baterii notebooka.

Zaprezentowana w grudniu 2008 r. Logitech Comfort Lapdesk to pierwsza z podstawek Logitech.

n100_ctg_ed

Produkt chroni użytkownika przed nadmiernym gorącem emitowanym przez notebook dzięki czterem, specjalnie zaprojektowanym warstwom. Dolna została skonstruowana przy użyciu miękkiej, oddychającej tkaniny (często używanej przy produkcji sprzętu sportowego) oraz komory przepuszczającej powietrze pomiędzy podstawą podpórki a jej górną warstwą, tak aby zoptymalizować odprowadzani ciepła. Co więcej, dzięki specjalnemu profilowi, podstawka dotyka nóg użytkownika tylko w czterech miejscach, zapewniając tym samym swobodny przepływ powietrza oraz odpowiednią amortyzację.

Podstawka Logitech Notebook Pad N110 powinna pojawić się w sprzedaży w Polsce w kwietniu 2009 r. Sugerowana przez producenta cena detaliczna urzadzenia wyniesie 139 PLN. Podstawka Logitech Comfort Lapdesk for Notebooks jest dostępna w Polsce w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 179 PLN.

n100_profile_left1_ed

Pełną gamę akcesoriów Logitech dedykowanych notebookom można znaleźć na stronie www.logitech.pl.

Przeczytajcie również:

Laptop Stand

Logitech Comfort Lapdesk