Na rynku dostępnych jest wiele przedmiotów służących do zaciskania. Najczęściej wykorzystywane są w instalacjach transportujących gaz oraz substancje ciekłe. Z tego względu zaciski muszą być wykonane z wysokiej klasy materiałów, odpornych na różnego rodzaju uszkodzenia, które mogłyby spowodować rozszczelnienie układu.

Przyrządy zaciskowe ?  Zastosowanie

opaska GBSJednym z bardziej popularnych na rynku przyrządów zaciskowych jest opaska GBS. Przeznaczona do pracy przy dużym obciążeniu, wykorzystywana jest podczas komunikacji towarowej oraz w aplikacjach rolniczych. Opaska GBS stanowi gwarancję bezpieczeństwa, podczas transportu silnie obciążonych połączeń. Służy do mocowania przewodów, najczęściej wykonanych z twardej gumy oraz tych zbrojonych stalą oraz różnego rodzaju tworzywem. Opaski zaciskowe sprawdzą się w przypadku węży o mocnych ścianach, a także wężach o żebrowanej wewnętrznej powierzchni oraz węży ssących, które zostały wyposażone w metalową, bądź plastikową spiralę.

Opaski zaciskowe przykłady użycia: Budowa maszyn, Transport kolejowy, Maszyny rolnicze, Przemysł chemiczny, Pompy oraz filtry, Przemysł górniczy, Systemy nawadniania,

Opaska zaciskowa ? charakterystyka

Wykonana z wysokiej klasy stalowej taśmy, której szerokość może sięgać od  18mm do 26mm jest niezwykle trwałym materiałem, odpornym na mechaniczne uszkodzenia. Pokryta jednolitą warstwą cynku, odporna jest na działanie korozji. Wygięte brzegi opaski skutecznie ograniczają niebezpieczeństwo uszkodzenia, znajdującego się w niej węża lub innego przewodu. Zaciski GBS charakteryzują się bardzo mocną siłą rozciągania taśmy oraz łatwość i prostota montażu.

Puste tuleje znajdujące się w opasce, znacznie zmniejszają siły rozciągające działające na śrubę oraz zamek mechaniczny. Mostek opaski chroni przewód znajdujący się wewnątrz opaski. Najważniejsza część opaski GBS to śruba. Specjalnie zaprojektowana posiada zintegrowany dystanser. To wszystko sprawia, iż wyróżnia ją duża funkcjonalność.

Szeroki wybór opasek GBS sprawia, iż dopasowanie potrzebnego modelu, nie stanowi kłopotu. Wykonane z wysokiej klasy materiału, są niemal bezawaryjne. Występujące w różnym rozmiarze i charakteryzujące się różnymi średnicami opaski stały się jednym z niezbędnych elementów znajdujących się w każdym domowych warsztacie. Łączą w sobie funkcjonalność oraz estetyczny wygląd. Świadczy to o wysokiej świadomości producentów, którzy zważali na ogólny wygląd przedmiotu, co czyni go ponadczasowym elementem służącym do transportu różnego rodzaju materiałów.