Czasy, kiedy przepych i blichtr był modny bezpowrotnie minęły, a wszelkie wychylenia od normy są tandetne i nieeleganckie. Jeśli więc chcemy zadać szyku i pokazać, że przyszłość ma dla nas znaczenie, z pewnością powinniśmy wyposażyć się w nowoczesny zegarek, na przykład zaprojektowany przez Felixa Runde.

 

?Mniej daje więcej? ? takim przesłaniem kierował się wspomniany wcześniej projektant, który opracował ten świetnie wyglądający zegarek. Po zaprezentowaniu swojego dzieła stwierdził, że zawsze chciał stworzyć zegarek, który będzie wyglądał jak elegancka biżuteria. Musimy przyznać, ze udało mu się to w 100 procentach.

 

Zegarek nie posiada żadnych ozdób czy przetłoczeń ? jest jedynie kwadrat i wpisany w niego okrąg, zaś za jedyny element ozdobny można uznać opaskę pełniącą funkcję bransolety. No dobrze, ale jak to właściwie działa? Otóż w zegarku znajdują się dwie ruchome diody LED o różnym natężeniu światła. Jaśniejsza obrazuje godzinę, nieco mniejsza wskazuje minuty ? genialnie proste.

 

Bateria zasilająca zegarek znajduje się pod okrągłym blatem z polerowanego aluminium, zaś diody wyświetlające godzinę schowane są pod pierścieniem, dzięki czemu nawet w słoneczny dzień będziemy w stanie odczytać godzinę. Całość wygląda naprawdę genialnie, nie wiemy jednak czy zegarek pojawi się kiedykolwiek w sprzedaży oraz jaka byłaby jego cena.

Źródło: Felix Runde