Szukając wyposażenia do pokoju dziennego, warto kierować się nie tylko własnymi upodobaniami, lecz także aktualnymi trendami w aranżacji wnętrz. Style duński i szwedzki nie bez powodu od kilku lat święcą triumfy na polskich salonach ? zawierają bowiem wiele praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Przykładem takiej prostoty i użyteczności są meble skandynawskie, dlatego warto mieć kilka z nich w swoim salonie.

Proste szafy

Wykonywane są z drewna wysokiej jakości, płyt meblarskich lub sklejki, gdyż w stylu skandynawskim liczy się racjonalne korzystanie z zasobów naturalnych. Pokrywane są bezbarwnym lakierem, by widoczne były poszczególne słoje, przez co zachowany zostaje nieco surowy charakter ekologicznego materiału. Meble skandynawskie mogą być również lakierowane na stonowane, neutralne odcienie bieli lub błękitu, dzięki czemu idealnie komponują się z pozostałymi elementami wyposażenia salonu. Na specjalne zamówienie ręcznie wykonywane są także stylowe szafy z ażurowymi zdobieniami misternie rzeźbionymi na drzwiach.

Funkcjonalne półki

Zaletą mebli skandynawskich jest możliwość dowolnego łączenia ich ze sobą. Proste regały mogą być zestawiane z wiszącymi gablotami, a przeszklone witryny stworzą uzupełnienie szafek stojących w salonie. Nawet jeśli został on już urządzony w stylu nowoczesnym albo klasycznym, zamontowanie półek w stylu skandynawskim nie zakłóci charakteru wnętrza. Będą pasowały dzięki nieskomplikowanej formie oraz wykonaniu z uniwersalnych materiałów ? drewna, szkła oraz metalu. Wykorzystanie mebli skandynawskich w aranżacji salonu pozwoli nam także na utrzymanie porządku, gdyż będziemy mieli do wykorzystania wiele praktycznych skrytek na przedmioty codziennego użytku.

Wygodne krzesła i sofy

Wcielając w życie rozwiązania wymyślone przez projektantów z dalekiej Północy, możemy tylko skorzystać. Cenią oni bowiem sobie rozwiązania proste i poprawiające komfort życia. To dlatego meble skandynawskie są tak wygodne. Ergonomiczne krzesła o nowoczesnym desingu mają kształt pasujący do ludzkiego ciała, a rozkładane kanapy i sofy są zarazem miękkie i solidnie wykonane. Ich tapicerki wykonane są wyłącznie z naturalnych materiałów ? bawełny, skóry, a czasem lnu. Dzięki czemu wypoczynek na nich służy naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Praktyczni Skandynawowie pomyśleli także o osobach lubiących coś przekąsić w salonie ? niektóre kanapy mają z boku niewielki stolik, na którym zmieści się talerz pełen kanapek oraz kubek z ulubioną herbatą.

Dzięki wykorzystaniu mebli skandynawskich do aranżacji wnętrza salonu stworzymy w naszym domu przytulne miejsce do wypoczynku, a zarazem zyskamy funkcjonalnie urządzoną przestrzeń do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Warto zatem zapoznać się z ofertą salonów meblowych i wybrać z niej coś dla siebie.