Wiosna to czas odrodzenia i świeżości, a nasza skóra również pragnie odświeżenia po długich, zimowych miesiącach. Zbliżający się sezon to więc doskonały moment, aby zadbać o cerę i przywrócić jej blask oraz zdrowy wygląd. Pozostaje jednak pytanie: jaki jest najlepszy sposób na osiągnięcie pięknej skóry wiosną? Czy to regularne masaże, odpowiednia pielęgnacja codzienna, czy też zabiegi kosmetyczne? W niniejszym tekście przeprowadzimy rozważania na ten temat.

Jak zima wpływa na kondycję cery?

Zima może znacząco wpływać na kondycję naszej skóry, prowadząc do różnych problemów i zmian w jej wyglądzie oraz właściwościach. Ogrzewanie w pomieszczeniach obniża wilgotność powietrza, co niestety szybko skutkuje przesuszeniem skóry i pogorszeniem stopnia jej nawilżenia. Dodatkowo wietrzna pogoda zwiększa utratę wilgoci z powierzchni skóry, a to łączy się z wysuszeniami i podrażnieniami. Ekstremalne zimowe temperatury mogą natomiast skurczyć naczynia krwionośne w skórze, powodując nieatrakcyjne wizualnie zaczerwienienia. Dodatkowo w okresie zimowym cera ma tendencję do produkowania mniejszej ilości naturalnych olejów.

Kompendium wiedzy na temat skóry oraz porady od specjalistów znajdziesz na: https://www.salonkleopatra.com.pl/.

Powrót do prawidłowego stanu cery

Przywracanie cerze odpowiedniej kondycji najlepiej rozpocząć w zaciszu domowym. Regularna pielęgnacja skóry ciała to absolutna podstawa, aby przygotować ją do wiosny. Regenerację powinnyśmy zacząć od nawilżania i odżywiania cery witaminami, antyoksydantami i minerałami. W tym celu warto użyć lekkich kremów na bazie olejów i ekstraktów roślinnych. Pozycją obowiązkową są również peelingi. Złuszczanie martwych komórek naskórka to jeden z kluczowych elementów pielęgnacji w każdej porze roku, a szczególnie po mroźnej zimie.

Masaże oraz zabiegi pielęgnacyjne

Poza dbaniem o cerę w domu warto również rozważyć wizytę w salonie piękności. Świetnym pomysłem na odświeżenie skóry bez wątpliwości będzie masaż – zarówno twarzy, jak i całego ciała. Takie rozwiązanie nie tylko poprawi kondycję naszej cery, ale także pozwoli na odrobinę relaksu w idealnych warunkach.

Innym rozwiązaniem są zabiegi pielęgnacyjne. Salony piękności oferują różne opcje profesjonalnych peelingów, a jednym z nich jest oxybrazja. W czasie trwania zabiegu wykorzystuje się tlen podawany z butli pod ciśnieniem. Dodawane są do niego krople soli fizjologicznej.

Aby dowiedzieć się więcej na temat oxybrazji, odwiedź: https://www.salonkleopatra.com.pl/oferta/twarz/oxybrazja.