Skóra męska także wymaga gruntownej pielęgnacji, nawilżania, a przede wszystkim łagodzenia po goleniu. Jakich kosmetyków używać, aby skóra była gładka i ukojona po zabiegach golenia zarostu? Czy znasz nawyki pielęgnacyjne, które pozwolą Ci regenerować skórę po goleniu?

Jak przygotować skórę do golenia?

Golenie się maszynką to zabieg pielęgnacyjny, który większość mężczyzn wykonuje prawie codziennie. Panowie, którzy mają mocny zarost, dodatkowo mają utrudnione zadanie, bo włoski są grube i sprawiają więcej problemów przy ścinaniu. Podstawa przy goleniu to oczywiście dobra pianka do golenia, najlepiej z substancjami nawilżającymi i łagodzącymi jak panthenol, aloes lub alantoina. Dobra pianka do golenia zmiękcza zarost i ułatwia poślizg maszynki, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko podrażnień i mikro urazów. Naprawdę warto zwrócić uwagę na dobre ostrza do golenia i pianki do golenia, bo ten proces niszczy skórę i bardzo ją podrażnia. Skóra, która jest przygotowana do golenia za pomocą pianki lub żelu, jest lepiej chroniona w trakcie golenia.

Co stosować po goleniu?

Na pewno należy używać wody po goleniu lub balsamu, bo są to produkty, które szybko ukoją skórę, zmniejszą zaczerwienienie i zabezpieczą skórę. Co daje woda po goleniu? Woda po goleniu wpływa na zmniejszenie dyskomfortu związanego z tarciem żyletki. Poza tym są to substancje nawilżające, a tego właśnie potrzebuje skóra po goleniu. Co może zawierać orzeźwiająca woda po goleniu? Choćby odżywcze witaminy, pobudzającą kofeinę i orzeźwiającą miętę. Składniki, które dodają energii będą bardzo ważne, bo skóra będzie bardziej promienna. Poza tym nie odczuwa się wtedy efektu pieczenia, który jest częstym problemem przy goleniu. Balsamy po goleniu są także dobrym produktem, a ich konsystencja przypomina bardziej krem, dlatego wiele osób może ją preferować.

Nawilżaj skórę regularnie

Samo golenie będzie bardziej przyjazne, gdy nasza skóra jest dobrze nawilżona i odbudowana. Wpływ ma na to codzienna pielęgnacja i takie nawyki jak ochrona przed słońcem. Regularnie stosuj kremy nawilżające, najlepiej takie zawierajace aktywne składniki. Postaw na kremy z kwasem hialuronowym, witaminą C i ceramidami, które są substancjami aktywnymi o mocnym działaniu. Często można je spotkać razem w kremach. Kwas hialuronowy to jedna z lepszych substancji aktywnych o działaniu mocno nawilżającym. Jako cząsteczka higroskopijna, wiąże wodę w dużych ilościach w skórze i daje długotrwały efekt nawilżania. Skóra staje się gładka, napięta i wypełniona, a drobne zmarszczki spłycają się. Jest on dobrze tolerowany przez wszystkie rodzaje skóry, niezależnie od wieku. Z kolei ceramidy to spoiwo skóry, które spaja ją od wewnątrz i działa także regenerująco na skórę. Są one polecane głównie do skóry suchej, ale także takiej, która potrzebuje regeneracji. Mają działanie przeciwzapalne, dlatego będą łagodzić wszelkie uszkodzenia powstałe na skutek golenia się. Warto wybierać najlepsze składniki w kremach, bo tylko one są w stanie przynieść upragniony efekt.