Co każda miłośniczka scrapbookingu powinna mieć na wyposażeniu? Oczywiście klej. I to nie byle jaki. Po pierwsze, musi być trwały i szybko schnący. Po drugie, nie może uszkadzać zdjęć, a po trzecie ? być łatwym w aplikacji i niedrogim w zakupie. Jednym słowem: idealny, sprawdzający się w wielu dziedzinach, dając swojej właścicielce maksimum satysfakcji. Czy taki istnieje? Oczywiście! To klej Magic, który wśród scraperek i scraperów cieszy się ogromną popularnością.

W sztyfcie i tubce

klejenieTen introligatorski klej jest dostępny w metalowych tubkach z precyzyjną końcówką lub w sztyfcie. Od preferencji i wygody użycia właściciela zależy rodzaj wybranego artykułu. Niemniej jednak, każdy z nich cieszy się równie dużą popularnością. O ile model w sztyfcie nie wymaga zbyt wielu wskazówek jasno określających sposób wykorzystania, o tyle model w tubce potrzebuje kilku słów wyjaśnienia. Aby uniknąć wypływania zbyt dużej ilości kleju Magic, zaleca się zastosowanie szpilki, którą przekłujemy zamknięcie, nie zdejmując podłużnej końcówki, gdyż ta niewielka dziurka w zupełności wystarczy. Gdyby się zatkała, zawsze bez problemu można ją ponownie przekłuć.

Dla zachowania najdłuższej trwałości, zaleca się, aby zakończenie tubki kleju Magic w sposób dokładny i równomierny zaciskać. Jest to o tyle ważne, albowiem posiada tendencję do pękania w nieprzewidzianych miejscach, co powoduje niepożądany wypływ kleju, wtedy gdy nie jest to konieczne.

Zastosowanie

Introligatorski klej Magic jest najczęściej wykorzystywanym klejem, zarówno w przestrzeniach prywatnych, domowych, jak i biurowych. Powszechnie stosowany w szkolnych introligatorniach, modelarniach, pracowniach artystyczno - plastycznych, uczelniach, przedszkolach i szkołach technicznych, a także wszędzie tam, gdzie potrzebna okazuje się dobra jakość kleju. Z racji posiadanych niezwykłych właściwości, takich jak: elastyczność, przezroczystość po wyschnięciu, klej Magic może być stosowany na rozmaitych powierzchniach, jak: papier, porcelana, ceramika, drewno, korek, tkanina, folia aluminiowa i poliestrowa, styropian, tektura czy kasetony.