Każdemu z nas marzy się wnętrze jak z żurnala, pięknie urządzone, gdzie wszystko do siebie pasuje i stanowi spójną całość. Jednak, stylowe mieszkanie to nie tylko meble i ich odpowiednia ekspozycja. Cała kwintesencja polega na doborze odpowiednich dodatków, do których należą, między innymi kwiaty. Ich obecność dodaje smaku całej aranżacji.

Kwiaty w domu: za i przeciw

kwietnik stojącyPiękne kwiaty w mieszkaniu to powód do dumy niejednej pani domu. Ich obecność dodaje uroku, sprawia, że wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru, staje się bardziej przytulne. Rośliny domowe możemy podzielić na te zielone przez cały rok oraz takie, które odpowiednio pielęgnowane zakwitają, dodatkowo ciesząc oko różnymi kolorami. Niestety, nie wszyscy mają odpowiednią rękę do kwiatów. Trzeba o nie dbać, podlewać, nawozić i raz na jakiś czas przesadzić. Tak naprawdę, pielęgnacja kwiatów wcale nie jest taka prosta. To zajęcie, które wymaga chociaż podstawowej wiedzy z zakresu ogrodnictwa. Jednak efekty naszych starań mogą się okazać wprost rewelacyjne.

Gdzie postawić kwiaty w domu?

Jeśli już zdecydujemy się na obecność kwiatów w domu to warto zastanowić się nad ich ekspozycją. W wielu mieszkaniach najczęstszym miejscem, na które trafiają rośliny są parapety. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, z uwagi na indywidualne zapotrzebowanie kwiatów. Nie wszystkie lubią takie nasłonecznienie, jakie najczęściej mamy w oknie, a do tego dochodzi jeszcze wysoka temperatura. Rośliny postawione na parapecie narażone są na ciepło przenikające przez szybę oraz płynące z kaloryferów w okresie grzewczym. Poza tym, kwiaty schowane za długą firanką często na pierwszy rzut oka są niewidoczne. Zatem, może warto pomyśleć nad innym miejscem? Takim, które byłoby bardziej odpowiednie dla nas i dla roślin. Idealnym rozwiązaniem tej kwestii może okazać się kwietnik stojący.

Kwiaty w kwietniku

Kwietnik stojący to doskonały pomysł. Dzięki temu, możemy je postawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu, oczywiście mając na uwadze dostęp do odpowiedniej ilości światła słonecznego. Do tego, rośliny wyeksponowane w takim kwietniku prezentują się wyjątkowo ładnie. Zarówno te wiszące, jak i wznoszące się do góry. W zależności od tego z jakim kwiatem mamy do czynienia, możemy zdecydować się na kwietnik stojący o określonej wysokości. To pozwala nam zapełnić przestrzeń niemal w każdym miejscu a nasze mieszkanie już nigdy nie będzie wyglądało na puste i bez życia. Obecność kwiatów nada mu ekspresji, wprowadzi odrobinę ciepła i przytulności.