Maseczki bawełniane wielorazowe w obecnych czasach szalejącej pandemii stały się nie tylko dodatkiem, ale wręcz niezbędnym atrybutem do walki z koronawirusem. Patrząc na komunikaty medialne i rekomendacje przekazywane przez polityków wyraźnie widać, że zostaną one z nami na dłużej i staną się elementem codziennej garderoby każdego Polaka, tak jak szalik i czapka zimą. 

Chroń siebie i innych

Czy maseczki bawełniane wielorazowe na pewno ochronią nas przed zarażeniem koronawirusem? Oczywiście nie ma na to 100% gwarancji, jednak nawet światowej sławy naukowcy i organizacje zdrowia zachęcają do noszenia ich w miejscach publicznych. Jest to ważne głównie ze względu na to, że największe ryzyko zarażenia COVID-19 występuje w kontakcie bezpośrednim twarzą w twarz. Co więcej, nawet osoba, która nie wykazuje żadnych objawów choroby, a tym samym może nie wiedzieć, że jest zarażona, może zakażać innych. Wirus właśnie w początkowej fazie najłatwiej się przenosi. Stąd pomysł noszenia wielorazowych maseczek bawełnianych wydaje się jak najbardziej słuszny. Ograniczają one rozprzestrzenianie się śliny np. podczas kichnięcia, co może mieć pozytywny wpływ na walkę z epidemią. 

Noś się kolorowo

Dbaj o zdrowie - noś maseczkę!Do tej pory maseczki bawełniane wielorazowe kojarzyły się głównie ze środowiskiem medycznym i na pewno nie myślało się o nich w kategoriach ładnego designu czy stylowego dodatku. Jednak fakt, że maseczki stały się obowiązkowym elementem naszego codziennego ubioru, zmusza producentów do kreatywnego podejścia do tego tematu. Na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych ofert sprzedaży maseczek bawełnianych wielorazowego użytku. Są one także oferowane przez małe, lokalne zakłady krawieckie czy firmy handlowo-usługowe. Przyjmując jednak założenie, że maseczki zostaną z nami na wiele miesięcy, zapewne w niedługiej przyszłości trafią one do oferty sieciówek, czy nawet znanych projektantów. Dlatego prawdziwi znawcy mody i esteci nie muszą martwić się, że maseczka zniszczy ich starannie wypracowany outfit. Maseczka bawełniana wielorazowa może przecież doskonale komponować się z okularami słonecznymi, modną baseballówką, czy letnimi kolczykami. Warto nie kupować zatem masek jednorazowych w nudnych kolorach - przecież wszyscy jesteśmy wyjątkowi i warto pokreślić to także w czasie pandemii. Co więcej, jeżeli na naszych ulicach pojawią się kolorowe maski, na pewno pozytywnie przyczyni się to do poprawy nastroju Polaków, a przecież pozytywne nastawienie to pierwszy krok do dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego!