Latające talerze przyszłością transportu

Barcelońska firma Zero2infinity proponuje spokojną i przyjazną podróż w pobliże przestrzeni kosmicznej za pomocą balonu z helem. W zeszłym roku odbył się lot bezzałogowy na wysokość 33km. Firma planuje rozpocząć loty pasażerskie między rokiem 2013 a 2015. W przyszłym roku odbędzie się podróż testowa z pasażerem.

Kabina przymocowana do balonu wypełnionego helem została wymyślona przez Urdialesa, który swój pojazd nazwał ?Bloon? Na pokład balonu może wsiąść 4 pasażerów i dwóch pilotów. Dzień przed podróżą pasażerowie przejdą dwugodzinne szkolenie, aby zapoznali się z systemem bezpieczeństwa.

Lot będzie się składał z trzech etapów:

  • Godzinne pionowe wznoszenie
  • Dwugodzinne podróżowanie i podziwianie naszej Ziemi
  • Godzinne opadanie na ziemię, które odbędzie się przy pomocy spadochronów i ośmiu dmuchanych poduszek, których zadaniem jest zmniejszenie wstrząsów podczas lądowania.
Pierwszy na świecie port kosmiczny

!

 Kabina posiada panoramiczne okna, które pozwolą na oglądanie wspaniałych widoków na ziemi i na niebie.

Naddźwiękowy samolot dla biznesmena

Firma Zero2infinity prowadzi już rezerwacje lotów. Cena, za jaką można przeżyć tak wspaniałą przygodę, wynosi 110 tysięcy euro, czyli na nasze warunki jest to około 450 tysięcy złotych. Jest to suma bardzo duża, jednak nie najwyższa. Za lot kosmiczny samolotem Virgin Galactic trzeba zapłacić jeszcze raz tyle. Virgin Galactic gotowy do lotu źródło:gizmag