Geoff Johnson, Lucas Hartman, Katie Savarise, Evan Dvorak i Katie Rohacz - oto nazwiska, które złotymi zgłoskami zapisują się właśnie w historii kolarstwa. Jako absolwenci wydziału technicznego University of Pennsylvania poczuli oni powołanie do czynienia rzeczy wielkich. I tak, po roku tytanicznej pracy powstał Alpha.

Siodełko przyszłości

Oto rower, którego konstrukcja wyprzedza nasze czasy. Pierwsze co rzuca się w oczy to oczywiście brak łańcucha. Został on zastąpiony paskiem klinowym, umieszczonym wewnątrz ramy, podobnie jak cały układ napędowy. To właśnie z tego elementu projektanci są najbardziej dumni. Stworzyli oni bowiem trzybiegową, elektronicznie sterowaną, rowerową skrzynię biegów!

Rower hybrydowy

Rower posiada także komputer pokładowy wbudowany w kierownicę. Za jego zasilanie odpowiada dynamo wbudowane w przednią piastę. Komputer wyświetla najważniejsze informacje typu prędkość i pokonany dystans i zapisuje je na karcie SD.

Drewniany rower

Większość ramy zbudowana jest z włókna węglowego. Jedynie w miejscach łączeń zastosowano specjalne stopy aluminium. Za hamowanie odpowiada hamulec bębnowy umieszczony w przedniej piaście. Oddał bym wiele by móc się przejechać tym cudem techniki.

źródło: www.thealphabike.com