Virgin Earth Challange proponuje 25 milionów za..

Virgin Earth Challange proponuje 25 milionów za..

.. za pomysł na oczyszczenie ziemi z dwutlenku węgla! Konkurs nie jest nowy. Wpadłem na niego dzisiaj przegladając firmy z grupy Virgin (strasznie podziwiam Bransona za to co zrobił i dalej robi). Na początku 2007 roku Sir Richard Branson użyczył swojej marki do powołania grupy konkursowej dla zrealizowania wspólnej wizji. Dwadzieścia pięć milionów dolarów zostanie przelane na konto osoby, osób lub firmy, która dostarczy projekt, który oczyści ziemię z gazów cieplarnianych i da się w skończonym budżecie zrealizować. Cel nadrzędny to ustabilizować klimat na planecie Ziemia.

Zaproszony do udziału jest każdy: osoba prywatna, grupy naukowe, laboratoria, firmy, konsorcja. Zasady znajdziecie tu.

Warto wspomnieć kto jeszcze oprócz Bransona uczestniczy w tym projekcie i będzie oceniał nadesłane prace. Oto lista nazwisk: Al Gore, James Lovelock, Tim Flannery, Dr. James E. Hansen, Sir Crispin Tickell.

Na dzień dzisiejszy wpłynęło 846 projektów – niestety żaden nie okazał się trafiony ponieważ nagroda w dalszym ciągu jest do wzięcia.

Podobne wpisy
Mosty to jedne z najpopularniejszych sposobów na uzupełnienie brakującego uzębienia. Dzięki nim można bez poczucia
Sklepy odzieżowe są odwiedzane przez nas niezwykle często. Wiąże się to z wieloma zmianami -
Kosmetyki naturalne i ich cenne walory Nie bez powodu w dzisiejszych czasach ogromną popularnością i
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

2 thoughts on “Virgin Earth Challange proponuje 25 milionów za..”

  • Mam pomysł, trzeba wyciąć wszystkie drzewa i oczywiście zniszczyć wszystkie rośliny one są największym producentem CO2. Ile CO2 ‚produkuje’ natura\r\nOceany, wulkany, procesy naturalne etc… działalność człowieka to mniej niż 1% rocznej ‚produkcji’ tego życiodajnego gazu. Tak więc to chyba najprostszy pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*