Ogniwa słoneczne o wydajności 35%

Ogniwa słoneczne o wydajności 35%

Sharp_1

Sharp osiągnął niesamowity wynik wydajnosci swoich ogniw słonecznych. Od dziś oficjalna poprzeczka dla wszystkich startujących w tym konkursie wynosi 35.8%! W przeciwieństwie do tradycyjnych ogniw opartych na krzemie, nowa technologia zaprzęga do pracy pierwiastki takie, jak ind i gal. Technologia pochodzi wprost z satelitów latających na orbicie ziemskiej. Do tej pory wynikiem dobrym było przekroczenie 1% skuteczności. Tak niska skuteczność była głównym powodem małej popularności paneli słonecznych i ogólnej opinii, że są za drogie. Teraz cały rynek energii słonecznej zmieni się i mocno przyśpieszy swój rozwój. Czekamy zatem na nowe telefony z „ładującymi” pleckami i inne ciekawe samoładujące się urządzenia.

Podobne wpisy
Mosty to jedne z najpopularniejszych sposobów na uzupełnienie brakującego uzębienia. Dzięki nim można bez poczucia
Sklepy odzieżowe są odwiedzane przez nas niezwykle często. Wiąże się to z wieloma zmianami -
Kosmetyki naturalne i ich cenne walory Nie bez powodu w dzisiejszych czasach ogromną popularnością i
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

4 thoughts on “Ogniwa słoneczne o wydajności 35%”

  • Do tej pory wynikiem dobrym było przekroczenie 1% skuteczności.\r\n\r\n1% – jakieś żarty 🙂 obecnie standardem jest ok 15% Opisana technologia nie jest przełomowa 35% to dobry wynik ale w popularyzacji ogniw PV ważna jest cena w przeliczeniu na wat mocy. Dlatego największe nadzieje wiąże sie z nisko sprawnymi lecz tanimi ogniwami.

  • Dziś jest 35%! Mam nadzieję, że jutro puścimy newsa 36%..40% i tak dalej. To tylko kwestia czasu.. Pytanie czy technologie akumulacji energii nadążą?

  • Sprawność powyżej 1/3 choć spektakularna to dopiero połowa sukcesu. Konieczne jest jeszcze, aby ogniwa były jak najtrwalsze – przynajmniej 10 lat. Dopiero to otworzy im drzwi do szerszego zastosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*