Terapia sokowa

Terapia sokowa

Obecnie, jedną z najbardziej popularnych diet, jest tak zwana dieta sokowa. Na czym polega i czy każdy może czerpać z niej wyłącznie same korzyści? Przekonajcie się sami!

Zdrowe soki

Terapia sokowa polega na spożywaniu świeżo wyciskanych soków, które najlepiej przygotować samemu, ze świeżych owoców i warzyw, pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Aby móc szybko zauważyć pozytywne efekty stosowania takiej diety, warto tworzyć soki składające się z warzyw i owoców sezonowych, dostępnych w regionach naszego zamieszkania. Takie połączenie, gwarantuje dostarczenie organizmowi najważniejszych witamin, potrzebnych do zdrowego i prawidłowego funkcjonowania. Podczas przygotowania takiego soku, pamiętajmy o umyciu każdego składnika i (jeśli zajdzie taka potrzeba), obraniu go ze skórki. Zdrowy sok to także połączenie owoców z odżywczymi ziarnami czy pestkami.

Witaminowa bomba

zdrowe sokiWzmocnienie odporności, oczyszczanie organizmu z toksyn, witalność i energia ? to tylko kilka z wielu widocznych efektów, jakie zapewniają nam zdrowe soki. Witaminowy koktajl pozwala również zachować młodzieńczy wygląd i niezwykle atrakcyjną sylwetkę. Odżywione ciało znacznie szybciej redukuje oznaki stresu i pozwala na zregenerowanie się po intensywnym wysiłku. Nie bez powodu, dieta sokowa stała się najpopularniejszą wśród celebrytów i gwiazd sportu. Warto jednak podkreślić, iż zdrowe soki nie mogą stanowić podstawy codziennej diety dla osób cierpiących na różne schorzenia układu pokarmowego oraz kobiet w ciąży i tych karmiących. Mogą jednak uzupełniać posiłki o ważne witaminy i minerały, których nie możemy dostarczyć w jedzeniu gotowanym czy smażonym.

Łatwe i smaczne

Główną zaletą diety sokowej, jest łatwość i krótki czas jej przygotowania. Wystarczy posiadać dobrej jakości blender lub sokowirówkę, aby uzyskać odżywczy koktajl, składający się ze świeżych warzyw i owoców. Sprzęt nie zajmuje zbyt wiele miejsca w kuchni i z bez trudu możemy schować go w każdej kuchennej szafce. Kolejną zaletą świeżo wyciskanych soków jest forma w jakiej są przechowywane i spożywane ? takie zdrowe soki z łatwością wypijesz nie tylko w domu, ale i w pracy czy podczas weekendowego spaceru. Napój nie wymaga podgrzewania, jedynie przechowywania w chłodnej atmosferze, dlatego nie ma przeciwności spożywania go na przykład w podróży czy na świeżym powietrzu. Smak i atrakcyjny wygląd zdrowych soków pozwala na dopasowanie diety do własnych, indywidualnych upodobań i finalnie, osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Podobne wpisy
Chcesz otworzyć warsztat lub dopiero zaczynasz i majsterkujesz w swoim garażu? W takim razie z
Widzenie 3D to zdolność porównywania różnych odległości przedmiotów. Jak się okazuje, nie każdy zobaczy obrazy
Poszukując najlepszego dla nas materaca do spania, warto dobrze przemyśleć, jakie mamy możliwości oraz czego
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*