Terapia sokowa

Terapia sokowa

Obecnie, jedną z najbardziej popularnych diet, jest tak zwana dieta sokowa. Na czym polega i czy każdy może czerpać z niej wyłącznie same korzyści? Przekonajcie się sami!

Zdrowe soki

Terapia sokowa polega na spożywaniu świeżo wyciskanych soków, które najlepiej przygotować samemu, ze świeżych owoców i warzyw, pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Aby móc szybko zauważyć pozytywne efekty stosowania takiej diety, warto tworzyć soki składające się z warzyw i owoców sezonowych, dostępnych w regionach naszego zamieszkania. Takie połączenie, gwarantuje dostarczenie organizmowi najważniejszych witamin, potrzebnych do zdrowego i prawidłowego funkcjonowania. Podczas przygotowania takiego soku, pamiętajmy o umyciu każdego składnika i (jeśli zajdzie taka potrzeba), obraniu go ze skórki. Zdrowy sok to także połączenie owoców z odżywczymi ziarnami czy pestkami.

Witaminowa bomba

zdrowe sokiWzmocnienie odporności, oczyszczanie organizmu z toksyn, witalność i energia ? to tylko kilka z wielu widocznych efektów, jakie zapewniają nam zdrowe soki. Witaminowy koktajl pozwala również zachować młodzieńczy wygląd i niezwykle atrakcyjną sylwetkę. Odżywione ciało znacznie szybciej redukuje oznaki stresu i pozwala na zregenerowanie się po intensywnym wysiłku. Nie bez powodu, dieta sokowa stała się najpopularniejszą wśród celebrytów i gwiazd sportu. Warto jednak podkreślić, iż zdrowe soki nie mogą stanowić podstawy codziennej diety dla osób cierpiących na różne schorzenia układu pokarmowego oraz kobiet w ciąży i tych karmiących. Mogą jednak uzupełniać posiłki o ważne witaminy i minerały, których nie możemy dostarczyć w jedzeniu gotowanym czy smażonym.

Łatwe i smaczne

Główną zaletą diety sokowej, jest łatwość i krótki czas jej przygotowania. Wystarczy posiadać dobrej jakości blender lub sokowirówkę, aby uzyskać odżywczy koktajl, składający się ze świeżych warzyw i owoców. Sprzęt nie zajmuje zbyt wiele miejsca w kuchni i z bez trudu możemy schować go w każdej kuchennej szafce. Kolejną zaletą świeżo wyciskanych soków jest forma w jakiej są przechowywane i spożywane ? takie zdrowe soki z łatwością wypijesz nie tylko w domu, ale i w pracy czy podczas weekendowego spaceru. Napój nie wymaga podgrzewania, jedynie przechowywania w chłodnej atmosferze, dlatego nie ma przeciwności spożywania go na przykład w podróży czy na świeżym powietrzu. Smak i atrakcyjny wygląd zdrowych soków pozwala na dopasowanie diety do własnych, indywidualnych upodobań i finalnie, osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Podobne wpisy
Czy zastanawialiście się kiedyś co znajduje się w paluszku? Jakie substancje sprawiają, że baterie przechowują
Gospodarstwa oraz drobne działki szczególnie w okresie letnim narażone są na ataki ze strony różnorodnych
Zanieczyszczenie środowiska jest obecnie jednym z ważniejszych problemów, z którym musimy się uporać. Żeby zadbać
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*