Jak poradzić sobie z zimowym mrozem?

Jak poradzić sobie z zimowym mrozem?

Zima zachwyca nas pod wieloma aspektami i duża część osób uważa ją za ulubioną porę roku. Jest jednak druga strona medalu, która skutecznie utrudnia nam życie i nie należy do najprzyjemniejszych zjawisk na świecie. Chodzi oczywiście o takie rzeczy jak szczypiący mróz, nieprzyjemny wiatr i bardzo krótkie dni, które skutkują niedoborem słońca. Co prawda możemy przeczekać zimę i z nadzieją wyczekiwać wiosny, ale nic nie zmieni faktu, że z mrozem trzeba się jakoś uporać. Dziś podpowiemy jak sobie radzić z zimowym mrozem i co zrobić, by uniknąć wyziębienia.

Ubieraj się na cebulkę

kalesony damskieZakładanie ciężkiej puchatej kurtki wprost na koszulę czy sweter to bardzo częsty błąd, który popełniamy ubierając się podczas mroźnych dni. Tego typu zero-jedynkowe kreacje powodują sytuację, w której albo jest nam za zimno, albo za ciepło, ale kurtki przecież nie zdejmiemy. Najlepszym rozwiązaniem w tego typu sytuacji jest oczywiście ubiór warstwowy. Zakładanie ubrań na tak zwaną cebulkę to praktyka stosowana już przez naszych przodków i doświadczenie pokazują, że sprawdza się to idealnie. W razie, gdy jest nam za ciepło, wystarczy bowiem ściągnąć jedną warstwę, a gdy za zimno dołożyć coś pod spód. Takie rozwiązanie pozwala nam przygotować się na zmianę pogody i dostosowanie się do obecnie panujących warunków.

Bielizna termoaktywna

Niezwykle ważnym elementem w ubiorze ?na cebulkę? jest oczywiście warstwa będąca najbliżej ciała – bielizna. To ona odpowiada w dużej mierze za odprowadzenie wilgoci i zapewnianie komfortu cieplnego. Elementy takie jak kalesony damskie nazywane są często drugą skórą ze względu na to, w jaki sposób działają. Swoboda ruchów, którą zapewniają kalesony damskie sprawia, że to bielizna, która doskonale sprawdzi się dla aktywnych Pań lubiących odrobinę sportu i ćwiczeń nawet w niesprzyjających, zimowych warunkach.

Ruszaj się

Skoro jesteśmy już przy sporcie, warto zwrócić uwagę na jego pozytywne aspekty. Ruch na świeżym powietrzu to jeden z lepszych sposobów na zdrowie i niezachwianą odporność. Dobrze dobrany ubiór i sprzęt pozwoli nam w całkowitym komforcie trenować nawet przy minusowych temperaturach i silnych opadach śniegu. Dzięki temu nasz poranny jogging czy łyżwy będą nas cieszyć bez względu na to, czy aura pogodowa sprzyja, czy nie. Warto pamiętać, o tym, że regularny ruch to nie tylko zdrowe ciało, ale i duch. Jak się bowiem okazuje, zażywanie świeżego powietrza i częstszy kontakt ze słońcem (szczególnie w okresie zimowym) pozwoli nam na uniknięcie przemęczenia i zimowej stagnacji, która często powoduje stany depresyjne.

Podobne wpisy
Yerba Mate to coraz popularniejszy napój, którego właściwości zdrowotne są szeroko znane. Wraz ze wzrostem
Większość z nas choć raz w życiu choć raz w życiu się odchudzała. Z bardzo
Świece zapachowe szturmem podbiły serce niejednego człowieka. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*