Specjalistyczne fototapety do kuchni

Jeszcze kilkanaście lat temu wszystkie kuchnie wyglądały podobnie: w płytkach ceramicznych od sufitu do podłogi włącznie. Dziś się to zmienia dzięki rozmaitym rozwiązaniom, które przygotowuje dla nas nowoczesna technologia. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w wielu przypadkach takie zmiany są również czymś, na co warto uważać przed zakupem ? aby mieć pewność, że dobieramy odpowiednie produkty.

 

O ile tapety do pokojów nie mają jakichś specjalnych wymagań ? chyba że mamy dzieci i potrzebujemy tapety zmywalnej, o nieco większej wytrzymałości ? o tyle te kuchenne muszą być już tworzone w odpowiedniej technologii. Fototapety do kuchni powinny w pierwszej kolejności być stworzone w taki sposób, aby gwarantować higienę i bezpieczeństwo korzystania z pomieszczenia. Sprawdźmy, jakie warto stawiać im wymagania.

Właściwy materiał

Jak wiadomo fototapety do kuchni muszą być o wiele bardziej odporne niż te, które kładzione są w pokojach. Gdy w tym drugim pomieszczeniu wystarczy nawet klasyczna tapeta papierowa, w tym pierwszym niezbędny jest materiał, który nie będzie przejmował wilgoci i nieprzyjemnych zapachów. Z tego powodu fototapety do kuchni zazwyczaj zrobione są po prostu z materiału zwanego winylem. Jest on dość gładki, ale zdecydowanie trwalszy. Nadruk jest świetnie widoczny, półmatowy, dzięki czemu nie widać na nim każdej kropelki wody. Z winylu doskonale zmywa się natomiast wszelkie zabrudzenia, w tym także tłuszcz. Jest to materiał przepuszczający powietrze, poza dwoma przypadkami. Powietrze będzie trudniej przechodzić do ściany, jeśli zastosujemy laminat chroniący powierzchnię tapety albo podkład fizelinowy, dobry w przypadku nierównych ścian.

Dobierz wzór!

Oczywiście nie mniej ważny jest również wzór. Fototapety do kuchni możemy dziś wybrać z gotowych wzorców, dlatego etz nie musimy samodzielnie poszukiwać idealnego zdjęcia do nadruku. Dobrze sprawdzają się powielone zdjęcia w formie fotografii makro, np. z ziarnami rozmaitych zbóż, kasz czy kawy. Dobrym rozwiązaniem na rozjaśnienie kuchni i polepszenie apetytów będzie zainwestowanie w fototapety do kuchni w zielonej barwie, przedstawiające np. zioła.

Podobne wpisy
Trudno znaleźć mężczyznę, który nie posiada w swojej szafie choćby jednej koszuli. Bez wątpienia jest
Szukając wyposażenia do pokoju dziennego, warto kierować się nie tylko własnymi upodobaniami, lecz także aktualnymi
Salon to zawsze najbardziej reprezentacyjna część każdego mieszkania, nie warto zatem przesadnie oszczędzać na wyposażeniu
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*