Powerbank – przydatny gadżet do telefonu

Powerbank – przydatny gadżet do telefonu


Niemal każdy z nas korzysta na co dzień przynajmniej z jednego urządzenia przenośnego. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez smartfona czy tabletu. Każdy z tych sprzętów jest wyposażony w baterię, często o małych możliwościach. Tutaj powstaje problem – nie zawsze mamy dostęp do stałego źródła prądu. Co zatem zrobić, kiedy bateria zaraz się rozładuje, a nie można podłączyć jej do kontaktu? Rozwiązaniem w tej sytuacji jest przenośne źródło prądu, czyli powerbank.
Powerbanki to niewielkie gadżety, które zyskały dużą popularność wśród użytkowników sprzętu mobilnego. Na rynku znajdziemy różne modele banków energii. Czym się różnią, jakie warto kupić, na co zwrócić uwagę – tym razem spróbuję przybliżyć nieco ten temat.

Pojemność
Najważniejszym parametrem jest pojemność i to na nią należy zwracać przy zakupie największą uwagę. Dobry powerbank powinien pozwolić na dwukrotne naładowanie baterii. Przyjmuje się, że minimalna pojemność powinna wynosić 5000 – 6000 mAh. Dobierając pojemność należy uwzględnić również samoczynną utratę energii, która zazwyczaj wynosi około 20 procent. Na rynku dostępne są modele o różnej pojemności – od 2000 do 20000 mAh. Każdy może zatem dobrać model odpowiadający jego potrzebom. Trzeba jednak pamiętać, że im większa pojemność, tym większa waga gadżetu.

Gniazdka ładowania
Powerbank jest wyposażony w dwa gniazdka ładowania – standardowe złącze USB oraz micro USB. Pierwsze złącze służy do ładowania, a drugie do przekazywania energii elektrycznej do urządzenia mobilnego – telefonu, tabletu, odtwarzacza muzyki, konsoli, aparatu cyfrowego, nawigacyjnej kamery samochodowej etc. Standardowo powerbanki są wyposażone w kabel USB-microUSB, które pozwalają na ładowanie gadżetu i sprzętów. W przypadku niektórych produktów należy jednak zastosować przejściówki.

Rodzaje USB
Niektóre modele posiadają dwa porty USB, które umożliwiają jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń. Porty mają różne oznaczenia – 1A oraz 2.1 A. Port opisany jako 2.1A pozwala ładować urządzenie z szybkością porównywalną do tradycyjnej ładowarki podłączonej do sieci. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku sprzętu fabrycznie wyposażonego w pojemną baterię.

Podobne wpisy
Bardzo wiele kobiet przywiązuję dużą wagę do swojego wizerunku. To, jak prezentujemy się na co
Podczas pracy z każdym narzędziem należy wziąć pod uwagę jego cechy i postępować zgodnie z
Uroczystość zawarcia małżeństwa to jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka. Każdy chce w tym
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

1 thought on “Powerbank – przydatny gadżet do telefonu”

  • Mam dwa powerbanki – 2600 i 5200. Różnica w ich wadze jest bardzo duża. Bank o pojemności 20 tysięcy mAh musi mieć zatem niesamowitą wagę, ale przyda się np. na biwaku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*