Podstawowe wyposażenie gabinetu stomatologicznego

Dobre efekty leczenia stomatologicznego zależą nie tylko od talentu i wiedzy lekarza. Ogromne znaczenie ma także wyposażenie jego gabinetu. Podstawowym elementem, w który powinno być wyposażone każde takie miejsce, jest fotel dentystyczny. Choć nie jest to w pełni ścisła nazwa ? prawidłowo mówimy o unitach. Unity stomatologiczne to zespoły urządzeń, w skład których wchodzi właśnie sam fotel, ale i połączony z nim stolik lekarza, do tego stolik asysty, najczęściej także sterownik nożny oraz blok spluwaczki. Oprócz tego do unitów połączone są lampy zabiegowe, które dbają o odpowiednie oświetlenie jamy ustnej podczas zabiegów, a także ślinociągi i ssaki, które na bieżąco odciągają napływającą ślinę, usuwane tkanki czy resztki materiałów. Ponadto unity, w zależności od producenta i ich ceny, posiadają szereg urządzeń peryferyjnych i bloki zasilania.

Unit stomatologiczny

Unit stomatologiczny

Dobrze dobrany unit stomatologiczny nie zastąpi wprawnej ręki i doświadczenia, ale może być nieocenioną pomocą w trakcie pracy stomatologa. Zapewnia wygodę, komfort i bezpieczeństwo samego pacjenta, jak i wysoką jakość usług wykonywanych przez specjalistę. Nie dziwi więc fakt, że obecnie stomatolodzy tak wielką uwagę przykładają do wyposażenia swoich gabinetów. Wprowadzenie nowych, zaawansowanych technologicznie urządzeń sprawia, że niektóre z usług są w stanie wykonywać mniejszym nakładem energii i w krótszym czasie, a to z kolei pozwala na obniżenie cen. Nowoczesne wyposażenie zmniejsza także dyskomfort pacjenta i ból podczas niektórych zabiegów.

Podobne wpisy
Rynek komercyjny mocno ewoluował do momentu, w którym sprzedaż detaliczna miała monopol w świecie konsumentów.
Miasto uzdrowiskowe to takie, które jest niemalże w 100% ukierunkowane na spa, zdrowie i fitness.
Wiedza na temat bezpiecznego przetwarzania informacji jednoznacznie identyfikujących konkretne osoby jest bardzo potrzebna w niemal
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*