Jakie spawarki do spawania metodą MMA, MIG, MAG lub TIG?

Jakie spawarki do spawania metodą MMA, MIG, MAG lub TIG?

W związku z tym, że spawać możemy różnymi rodzajami elektrod, z zastosowaniem lub bez stosowania dodatkowych butli z gazem osłonowym, prądem stałym lub prądem zmiennym, na rynku urządzeń spawalniczych znajdziemy wiele różnych kategorii spawarek. Najprostsze konstrukcje to klasyczne spawarki transformatorowe. Nowocześniejszą ich wersją są spawarki inwertorowe, któro wzbogacono o dodatkowe układy elektroniczne, co wpłynęło na zmniejszenie gabarytów i wagi takich spawarek, a także na poprawę wydajności ich działania. Bardziej zaawansowane, a zatem zdecydowanie droższe spawarki tj. półautomaty spawalnicze typu migomat MIG 175 2WP czy spawarki typu TIG, najczęściej wykorzystuje się do złożonych, profesjonalnych prac konstrukcyjnych, serwisowych i warsztatowych, rzadziej instalacyjnych.

Do spawania metodą MMA, czyli spawania topliwymi elektrodami otulonymi (otulina po podgrzaniu wydziela gaz osłonowy i żużel, który spowalnia proces stygnięcia spoiny, poprawiając jej trwałość) powszechnie wykorzystuje się wciąż popularne na rynku spawarki transformatorowe i nowocześniejsze ich wersje, czyli spawarki inwertorowe. Oczywiście do spawania elektrodami otulonymi można wykorzystywać również inne urządzenia spawalnicze, w tym zaawansowane półautomaty, ale nie taka jest podstawowa ich funkcja.

Do spawania metodą MIG i MAG, czyli spawania topliwymi elektrodami w osłonie gazów obojętnych (MIG) lub aktywnych (MAG), najczęściej wykorzystuje się różnego rodzaju półautomaty spawalnicze potocznie określane migomatami. W sklepach znajdziemy wiele modeli tego typu sprzętu, w tym wspomniane już wcześniej, znane z wysokiej jakości wykonania i dużej sprawności działania, migomaty MIG 175 2WP. Sprzęt tego typu przeznaczony jest do pracy na prądzie stałym lub zmiennym, z możliwością skokowej regulacji wartości prądu spawania, umożliwiając spawanie materiałów konstrukcyjnych o różnej grubości.

Do spawania metodą TIG, czyli spawania nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych, najczęściej wykorzystuje się zaawansowane urządzenia spawalnicze tzw. spawarki TIG. Tego typu sprzęt jest sprzętem dość drogim, w zdecydowanej większości przypadków dedykowanym do zastosowań w pełni profesjonalnych.

Podobne wpisy
Chyba każdy miłośnik kina amerykańskiego, widział na nowych produkcjach taki asortyment jak bongo szklane, które
Założenie, które przyświecało projektowaniu iPhone'a XR było takie, że ma to być nieco tańsza opcja
Nowoczesne technologie otaczają nas coraz śmielej. Nie inaczej jest z dotykowymi ekranami, które pojawiają się
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*