Ciężarki do wyważania kół – do czego

Ciężarki do wyważania kół – do czego

Wiadomym jest jak ważną rolę odgrywają w samochodzie sprawne i właściwe opony. Zanim jednak trafią one do pojazdu muszą przejść szereg ?zabiegów?, tak by były bezpieczne i spełniały wszystkie niezbędne warunki. Niezwykle istotne okazuje się tu wyważanie kół. W tym celu wykorzystuje się maszynę zwaną wyważarką.

W skład takiego urządzenia wchodzą przede wszystkim ciężarki do wyważania kół. Mówiąc konkretnie: są one odpowiedzialne za odpowiedni rozkład masy koła względem osi jego obrotu. Ciężarki takie należy umieścić na obwodzie felgi. Wcześniej specjalna maszyna bada, gdzie znajdują się w feldze miejsca, gdzie też należy umieścić wspomniane ciężarki, których to celem jest dociążenia konstrukcji. Uprzedzając jakiekolwiek pytania na temat słuszności wyważania kół, a zatem w tym przypadku felg należy stwierdzić, że manewr ten eliminuje ewentualne drgania w trakcie prowadzenia pojazdu. W skutek źle wyważonych kół powstaje efekt wibrowania kierownicy, a elementy zawieszenia pojazdu są niepotrzebnie obciążone. Można tu wyróżnić wyważanie statyczne, oraz dynamiczne.

Ciężarki służące do wyważania kół to nie jakieś specjalnie skomplikowane elementy. To przede wszystkim podobne do siebie paski składające się z mniejszych kwadracików, które to właśnie montujemy na felgach. Ich długość jest tu zależna od występujących w kole miejsc, które to wymagają dociążenia. Mogą się nieco różnić kształtem, ale muszą pasować do opony. Jest to o tyle istotne, że urządzenie to jest przeznaczone do wyważania kół zarówno samochodowych, jak i motocyklowych.

Podobne wpisy
Chyba każdy miłośnik kina amerykańskiego, widział na nowych produkcjach taki asortyment jak bongo szklane, które
Założenie, które przyświecało projektowaniu iPhone'a XR było takie, że ma to być nieco tańsza opcja
Nowoczesne technologie otaczają nas coraz śmielej. Nie inaczej jest z dotykowymi ekranami, które pojawiają się
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

1 thought on “Ciężarki do wyważania kół – do czego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*