Co powinien posiadać nowoczesny dron

Co powinien posiadać nowoczesny dron

Drony trafiły do masowej sprzedaży i praktycznie z dnia na dzień zyskały ogromną popularność. Kupno drona stało się obowiązkową pozycją na liście każdego gadżeciarza, ale również sposobem na całkiem dobry zarobek. Duże zainteresowanie statkami latającymi spowodowało jeszcze szybszy rozwój tej gałęzi rynku i samych urządzeń. Bezzałogowce są modyfikowane z miesiąca na miesiąc i oferują coraz nowsze możliwości.

Cechy nowoczesnego drona
Spełnienie marzenia o własnym dronie jest dzisiaj w zasięgu ręki każdego użytkownika – wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujemy, ale im jest większy, tym bardziej zaawansowany sprzęt możemy zdobyć. Najlepsze statki bezzałogowe posiadają:

-długi czas pracy (lotu),
-krótki czas ładowania baterii,
-kamerę o wysokiej rozdzielczości,
-tryby automatyczne,
-moduł GPS,
-komfortowe prowadzenie (sterowanie) statkiem,
-solidną, a przy tym stosunkowo lekką obudowę.

Czas ładowania
Najnowsze drony posiadają wbudowane akumulatory o pojemności 4000 mAh. Pojedyncze ładowanie takiej baterii trwa około 2h, a to oznacza, że zaawansowany multicopter jest gotowy do działania w zaledwie 120 minut.

Kamera
Dobra kamera to taka, która jest w stanie nagrywać w wysokiej rozdzielczości – minimum HD 720p. Ważna jest również płynność animacji oraz pole widzenia kamery. Najnowsze modele potrafią filmować w polu 90 stopni – im szersze jest pole, tym większy obszar kamera jest w stanie objąć.

Tryby automatyczne oraz GPS
GPS umożliwia lokalizowanie statku w czasie rzeczywistym oraz przywoływanie go na miejsce, z którego startował. Najnowsze statki posiadają tryby automatyczne, np. Follow Me, Orbit of Interest, automatyczny lot z puntku A do B.

Sterowanie
Dronem możemy sterować za pomocą zwykłego tabletu lub smartfona. Możliwość korzystania z własnych urządzeń mobilnych, do których jesteśmy nawykli, bardzo ponosi komfort użytkowania.

Obudowa
Jeszcze nie tak dawno obudowy dronów były na tyle słabe, że ich żywot mogło zakończyć jedno mniej precyzyjne lądowanie. Nowoczesne bezzałogowce wykonane są z zaawansowanego włókna węglowego o wysokiej wytrzymałości, które jest nie tylko solidne, ale też lekkie.

Podobne wpisy
Łyżwiarstwo figurowe różni się znacznie od dyscyplin pokrewnych, czyli hokeja na lodzie oraz łyżwiarstwa szybkiego.
Herbata to wyjątkowa roślina. Za jej pomocą przygotowujemy pyszny, rozgrzewający napój. Niestety jest bardzo wrażliwa
Kosiarki Viking cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony społeczeństwa. Spowodowane jest to przede wszystkim tym,
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

1 thought on “Co powinien posiadać nowoczesny dron”

  • Najbardziej nowoczesne drony mają dedykowane kontrolery. Służą one do wzmacniania sygnału drogą radiową – jest to bardzo przydatne jeżeli planowany jest lot na dużą odległość – taki multicopter właśnie kupiłem, ponieważ patroluję nim spore tereny pól uprawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*