Biurko na ścianie

Biurko na ścianie

Współczesny rynek nieruchomości w Polsce nie sprzyja zarówno osobom wynajmującym mieszkanie, jak i pragnącym kupić własne M2. Ceny lokali, szczególnie w dużych miastach, są tak wysokie, że większość osób jest zmuszonych do zadowalania się mniejszym metrażem. Na szczęście pomysłowość projektantów wnętrz oraz mebli nie zna granic, dlatego możemy korzystać z wielu ciekawych rozwiązań, które pozwolą nam zmaksymalizować wykorzystanie przestrzeni. Jedną z ciekawszych opcji są biurka montowane w ścianie, ostatni krzyk mody!

biurko na ścianie - pomysł na małe mieszkanie

Wybór pomieszczenia

Taki sprytny mebel można umieścić właściwie w każdym pomieszczeniu, nie zabiera zbyt wiele miejsca, dlatego sprawdzi się również w przypadku właścicieli kawalerek. Jeżeli dysponujemy wyłącznie jednym pokojem, w którym znajduje się aneks kuchenny oraz salon i miejsce do spania, z pomocą biurka możemy oddzielić od siebie poszczególne strefy, umieszczając mebel np. między kuchnią a kompletem wypoczynkowym. Należy jednak zwrócić uwagę na to, czy wybrane miejsce znajduje się blisko źródła światła dziennego, w końcu najlepiej będzie nam pracować przy naturalnym oświetleniu. Poza tym widok za oknem może być kojący i pozwoli nam na chwilę oderwać się od realizowanego projektu. Biurko na ścianę możemy też z powodzeniem umieścić w sypialni, w końcu w ciągu dnia i tak tam nie przebywamy. Jednak w takim wypadku warto oddzielić łóżko za pomocą parawanu, żeby w trakcie pracy skupić się na realizowanym zadaniu.

składane biurko na ścianę

Jaki mebel wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju biurek ściennych, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Ostateczny wybór zależeć będzie nie tylko od gustu, ale też przestrzeni, która dysponujemy. W celu zaoszczędzenia jak największej ilości miejsca warto wybrać model, który po złożeniu będzie stanowił estetyczną skrzynkę na ścianie. Rozwiązanie jest polecane w niewielkich pomieszczeniach, które zawierają dużo mebli zabierających przestrzeń. Dużą popularnością cieszą się też biurka ze składanym blatem, zaopatrzone w regały, na których można trzymać książki czy przybory biurowe. Modele dostępne są też w wersji ze stałym blatem, polecane są wszędzie tam, gdzie dysponujemy nieco większą przestrzenią. W ofertach sklepów meblarskich nie brakuje również biurek ściennych w wersji narożnej, które doskonale można wpasować do niemalże każdego pokoju.

biurko do małego mieszkania na ścianie

W poszukiwaniu inspiracji

Przy wyborze idealnego biurka na ścianę ważne są nie tylko kwestie praktyczne, ale też wizualne, w końcu zakupiony mebel powinien pasować do stylistyki wnętrza! Na szczęście w dzisiejszych czasach dekorując pokój można sobie pozwolić na bardzo dużo swobody, w końcu dominującym trendem jest obecnie eklektyzm, będący w rzeczywistości mieszanką kilku, z pozoru skrajnych, stylów. Dlatego jeśli mamy salon utrzymany w klimacie vintage, z pięknymi antykami i bibelotami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzupełnić go o piękne biurko ścienne w stylu skandynawskim. Mebel wykonany z jasnego drewna pasuje niemal do wszystkiego, dlatego zaadaptujemy go także do nowoczesnych, industrialnych wnętrz.

Podobne wpisy
Urządzanie łazienki nie należy do łatwych zadań. Szczególnie wtedy, kiedy mamy dokonać wyboru czy zamontować
Domki prefabrykowane, czyli konstrukcje modułowe stają się coraz popularniejsze dzięki swoim zaletom. Można do nich
Każda współczesna inwestycja budowlana to konieczność wykonania instalacji elektrycznej oraz pozostałych instalacji tj. instalacja wodno-kanalizacyjna
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

1 thought on “Biurko na ścianie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*