Fenomen sukcesu Blika

Fenomen sukcesu Blika

Nowe technologie finansowe wzbogacają rynek bankowy. Klienci chcą coraz szybciej wpłacać i wypłacać środki finansowe ze swoich kont. Dotyczy to również płatności za towar dokonywany w internecie oraz w sklepach tradycyjnych. Aby ułatwić klientom korzystanie z takich usług, pojawił się pomysł wspierający banki w Polsce. Tak powstała spółka zajmuje się płatnościami online dzięki aplikacji BLIK. To duże ułatwienie dla klienta, ponieważ jedynym urządzeń, jakie musi posiadać, jest telefon. Może nim zarówno płacić, jak i wybierać pieniądze w dowolnym bankomacie.

Prędkość przesyłu takich środków jest błyskawiczna i bardzo przypadła klientom do gustu. Wystarczy mieć tylko numer telefonu osoby, której chcemy wysłać pieniądze i możemy dokonać transakcji, która będzie obsługiwana natychmiastowo. Duża rozpoznawalność symbolu promującego system ułatwia odnalezienie zakładki z takimi płatnościami. Dzięki istnieniu spółki zajmujące się płatnościami koordynowane są wszystkie działania i funkcje aplikacji w celu zapewnienia bezpieczeństwa transakcji.

Pieniadze z bankomatu

Jakie są perspektywy Blika-a?

Rozwój systemu cały czas zaskakuje zarówno konsumentów, jak i jego twórców. Łatwość, z jaką posługiwać się można płatnościami, powoduje, że cały czas zwiększa się udział tej formy płatności w rynku bankowym. Dodatkowo wsparcie kilku różnych banków pozwala na wykonywanie tych płatności bezpłatnie. Największy udział w płatnościach Blik występuje w internecie i platformach sprzedażowych. Młodzi użytkownicy kont bankowych bardzo doceniają innowacyjne płatności na numer telefonu. Ten sposób klient nie potrzebuję portfela, aby dokonać płatności Lub wybrać pieniądze w dowolnym bankomacie jednego z banków pracującego w systemie. Jednym z rodzajów płatności, w których system ten nie jest jeszcze obsługiwany zadowalający sposób, są płatności w tradycyjnych sklepach.

Twórcy programu twierdzą, że wynika to z niskiego poziomu wiedzy o tych formach płatności. Duże nakłady na reklamę powinny poprawić wyniki w tym sektorze rynku. Cały czas będzie on rozwijany, ponieważ do sieci partnerskiej dołączają kolejne banki. Rozwój telefonii i aplikacji mobilnych cały czas zwiększa liczbę osób mających możliwość używania bankowości internetowej. Nie bez znaczenia jest również promocja tego systemu przez każdy z bank indywidualnie. Jest to ułatwienie zarówno w obsłudze klientów, jak i zdobywanie przewagi konkurencyjnej. Każde ułatwienie możliwości operowania środkami rachunku bankowym pozwala na zwiększenie wielkości sprzedaży, a co za tym idzie, również nowych ofert finansowych dostępnych dla klientów indywidualnych.

 

Podobne wpisy
Chyba każdy miłośnik kina amerykańskiego, widział na nowych produkcjach taki asortyment jak bongo szklane, które
Założenie, które przyświecało projektowaniu iPhone'a XR było takie, że ma to być nieco tańsza opcja
Nowoczesne technologie otaczają nas coraz śmielej. Nie inaczej jest z dotykowymi ekranami, które pojawiają się
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*