Budzik to urządzenie, które wygrałoby nie jeden plebiscyt na najbardziej znienawidzone domowe urządzenie. Czy nadanie mu słodkiej nazwy Lolo ma szanse to zmienić?

Zrób to sam: awionetka

Na pierwszy rzut oka, nasz budzik, nie różni się wiele od innych urządzeń tego typu, co niektórzy powiedzą, że jest nawet nieco kanciasty, jednak prawdziwa rewolucja kryje się w jego wnętrzu! Czujniki wilgotności, temperatury, jakości powietrza, nasłonecznienia i akcelerometr, a wszystko to, aby ustalić najodpowiedniejszy moment na pobudkę. Poza tym, na podstawie odczytów z akcelerometru, badając ruchliwość we śnie, budzik jest  w stanie zbierać dane na temat twoich nawyków sennych i także je brać pod uwagę przy budzeniu.

Zrób to sam: podwodny robot

Jedyne co musimy zrobić to ustalić przedział czasowy, w którym chcemy wstać, a w odpowiednim momencie, znajdującym się w tym przedziale, obudzi nas łagodny dźwięk ćwierkania ptaków.

A teraz najlepsze. W internecie znaleźć można gotowe oprogramowanie i instrukcje pozwalające wykonać taki gadżet samodzielnie. Do dzieła majsterkowicze!

źródło: borntechie