Jednym z najbardziej znanych narzędzi służących do samoobrony jest z pewnością paralizator. Od lat służy on jako narzędzie wykorzystywane przez różne służby porządkowe, ale także specjalistyczne jednostki wojskowe. Jednak dzisiaj także przeciętni ludzie zastanawiają się nad zakupem takiego przedmiotu, gdyż czasy są niebezpieczne, więc należy się jakoś uzbroić.

Jak działa paralizator?

Napad na dziewczynę

Paralizatory służą przede wszystkim do obrony własnej, a także innych osób przed zagrożeniem ze strony napastnika. Ich skuteczność jest bardzo duża, a cena przystępna,a dlatego dzisiaj nie tylko profesjonaliści posiadać mogą taki sprzęt. Otóż pojawia się on także co raz częściej w rękach prywatnych osób ze względu na chęć zabezpieczenia się w różnych sytuacjach. Taki paralizator jest po prostu elektrycznym urządzeniem obronnym, które wytwarza prąd o wysokim napięciu i małym natężeniu. Dzięki temu nie zagraża życiu, ale skutecznie chroni i odstrasza. Użytkowanie takiego narzędzia jest całkiem proste, gdyż wystarczy jedynie nacisnąć przycisk, który wyzwala przepływ prądu.

Bezpieczeństwo użytkowania paralizatora

Każdy paralizator użytkuje się w podobny sposób jednak wiele ludzi posiada pewne wątpliwości co do bezpieczeństwa takiego narzędzia. Otóż według niektórych rażenie prądem jest bardzo niebezpieczne dla życia ludzi, a co za tym idzie należy rozważnie sięgać po takie rozwiązanie. Jednak w rzeczywistości natężenie prądu jest tak małe, że nie jest w stanie wyrządzić trwałych uszkodzeń w ciele napastnika. Możliwe jest jednak jego unieruchomienie na pewien czas, dlatego też obronne działanie jest w pełni skuteczne. Podczas władania paralizatorem można być także pewnym, że nie wyrządzimy krzywdy samym sobie. Dlaczego? Otóż każdy model posiada specjalny sznurek zabezpieczający z zawleczką, który gwarantuje, że paralizator nie będzie działał po jej wyrwaniu. Ponadto wszystkie paralizatory posiadają także specjalny przełącznik bezpieczeństwa, który także gwarantuje bezpieczne użytkowanie oraz brak możliwości przypadkowego uruchomienia narzędzia.

Użytkowanie paralizatorów ? czy to jest legalne?

Tak, korzystanie z paralizatora jest w pełni zgodne z prawem, gdyż wystarczy mieć jedynie ukończone 18 lat by móc zakupić taki sprzęt. Należy jednak pamiętać, że narzędzie to jest stworzone do wykorzystywania podczas samoobrony, a nie dla zabawy. Jego działanie jest bardzo skuteczne, a możliwości obronne bezpieczne i duże, dlatego też co raz więcej osób decyduje się na zakup własnego paralizatora.