yogastudio8.jpg

Żeby móc ćwiczyć jogę potrzebny jest spokój, cisza i komfort. Koncepcja jogi doskonale wpisuje się w "zielone" zachowanie i zamiłowanie do natury. Udowodnili to projektanci tego wybudowanego na obrzeżach Waszyngtonu studia jogi: Clark County oraz pracownicy Carter + Burton Architecture. Na powierzchni 182 metrów kwadratowych mamy wszystkie aktualnie dostępne rozwiązania ekologicznego budownictwa. Konstrukcja SIP, panele słoneczne zarówno do podgrzewania wody jak i generowania energii, wysadzony roślinami dach, diodowe oświetlenie.. Ogrzewanie domu połączone jest z systemem geotermalnym dzięki czemu mamy dostęp zarówno do chłodzenia jak i ocieplania w naturalny sposób. System zakopanych w ziemi rur podłączony został do pompy cieplnej: jednej do ogrzewania wody, drugiej do ogrzewania powietrza. Zielony dach zapewnia redukcję strat cieplnych o 30-40% oraz zapewnia chłodzenie w razie potrzeby o 70% wydajniejsze niż przy tradycyjnych poszyciach dachowych. Wnętrze zaprojektowane jest w sposób minimalistyczny i zapewniający maksimum wolnej przestrzeni. Całe wyposażenie od okien po dywany zostało zakupione według zasad: maksimum wykorzystania lokalnych wytwórców, zero sztucznych materiałów, możliwie dużo materiałów ponownie użytych.

Twórcy domu komentują: ?The limited size of the existing house created a need for more space for friends and family and the privacy needed to meditate and enjoy yoga in this natural setting. The charge to build a private yoga studio afforded the opportunity to experiment with construction in a different expression from the main house while being sympathetic, not sentimental.?

My nie możemy się doczekać dnia, w którym zaprezentujemy podobną ale polską konstrukcję! yogastudio4.jpg yogastudio5.jpg yogastudio6.jpg yogastudio7.jpg yogastudio9.jpg yogastudio10.jpg yogastudio11.jpg yogastudio12.jpg yogastudio13.jpg Carter Burton Architecture