Każdy kto kiedykolwiek próbował nakręcić coś w miarę sensownego wie, że bez dosyć sporych nakładów finansowych ciężko o profesjonalnie wyglądające ujęcia. Jest jednak sposób by za niewielkie pieniądze wyposażyć się w sprzęt dający spore możliwości - oto Revolve.

Projekt, który zdobył środki na komercjalizację za pomocą serwisu kickstarter zakłada budowę poręcznego, a przede wszystkim taniego wózka do kamery. Prototyp, wyglądem przypominający nieco deskorolkę sprawdza się w tej roli znakomicie, o czym niech przekonają was poniższe ujęcia.

Ciekawą możliwością Revolve jest regulacja kąta ułożeni osi, dzięki czemu możliwy jest ruch po łuku. Ponad to do wózka dokupić można specjalne szyny, które zapewnią jeszcze płynniejsze ruchy kamery, nawet na nierównym podłożu. Do wózka dokupić można także specjalne ramiona do przymocowania dodatkowego oświetlenia czy podglądu, oraz teleskopowe ramię.

A teraz najważniejsze - ceny. Sam wózek dostaniemy już za 70$, zaś dodatki to wydatek rzędu 20 - 40$. Niestety Polacy muszą do tego doliczyć jeszcze koszty przesyłki, które podejrzewam małe nie są. Jednak nawet biorąc i je pod uwagę trzeba przyznać, że oferta jest co najmniej interesująca, a pomysł wręcz przedni.

źródło: revolvecamera.com