Obecnie ogromną popularnością cieszą się świetlówki energooszczędne, choć w niektórych domach nadal można spotkać tradycyjne i żarłoczne energetycznie tradycyjne żarówki. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również żarówki LED-owe, mimo to ich popularność nadal jest raczej niewielka. Czy nowe dzieło firmy Philips zmieni ten trend?

 

Już na dniach do sklepów trafi najnowsza żarówka marki Philips. Oczywiście źródło światła zostało wykonane w technologii LED, lecz nie to jest najciekawsze. Zdaniem producenta, żarówka tego typu jest w stanie świecić przez około 20 lat. Jeśli to się sprawdzi, kupując takie źródło światła na długi czas zapomnimy o tak typowym obecnie ich wymienianiu. Niemal każdy ma schowany w zanadrzu swego domu ?zapas?.

 

Jak nietrudno się domyślić, lwią część rachunków za energię elektryczną stanowi oświetlenie domu czy mieszkania. Jest to szczególnie dotkliwe zimą, gdy światło słoneczne jest słabe i krótkie. Obecnie oprócz żarówek energooszczędnych, które oszczędzają około 80 procent energii, na półkach sklepowych leżą także żarówki LED, które są jeszcze bardziej energooszczędne. Cena nowości od Philipsa nie jest niska ? około 22 dolary za sztukę ? ale w perspektywie czasu może generować spore oszczędności.

Źródło: Philips