Kwiaty od zarania dziejów w kontaktach międzyludzkich symbolizowały ciepłe uczucia – przyjaźni, szacunku, miłości. Ludzie obdarowywali się kwiatami, by wyrazić w ten sposób przyjazny stosunek do kogoś albo tak silne uczucie jak miłość. Już od czasów starożytnych wykorzystywano kwiaty we wszelkiego rodzaju dekoracjach, także w tych związanych ze ślubem i weselem. Pani młoda zawsze przedstawiana jest w towarzystwie kwiatów. Zazwyczaj trzyma bukiet w ręku, a zdarza się, że ma na głowie wianek z kwiatów. Czasem są to wianki z jednego rodzaju kwiatów (np. polnych), a bywają też wykonane z różnych gatunków kwiatów.

Kwiaty to sposób na bezsłowną komunikację. Wyrażamy w ten sposób swoje ciepłe uczucia i pozytywne zamiary. Kwiaty zawsze towarzyszą wszystkim ceremoniom, nie tylko ślubom. Jednak prawie zawsze wybierane są jako wzór zaproszeń ślubnych. Motyw kwiatowy jest najczęściej spotykanym wzorem, który zdobi zaproszenia ślubne.

Różne rodzaje kwiatów na zaproszeniach ślubnych

Bogactwo wzorów, które występują na zaproszeniach ślubnych "kwiaty" jest przeogromne. Róże, lilie, piwonie, frezje, gerbery, fiołki, dziki bez, tulipany, azalie, maki polne, gerbery, niezapominajki, kaczeńce, konwalie, frezje, krokusy – to tylko niektóre przykłady kwiatów, które pojawiają się we wzorach zaproszeń na uroczystość ślubu i wesela.

Kwiaty na różnych typach zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ślubne kwiaty – stały motyw dekoracyjnyNiezależnie o tego, jakiego typu jest zaproszenie ślubne kwiaty mogą na nim występować w różnych kombinacjach. To mogą być zaproszenia rustykalne, bardzo nowoczesne 3D, oryginalne – ręcznie robione, kolorowe, czarno-białe, foto-zaproszenia, humorystyczne czy błyszczące od złota, srebra czy brokatu. Na wszystkich zaproszeniach kwiaty się pojawiają. Czasem w naturalnych kolorach, czasem w nietypowych, np. różne kwiaty w tym samym kolorze – np. czerwonym, zielonym czy czarnym. Może to być również tylko szkic, grafika kwiatów. Mogą być one namalowane, narysowane, naklejone albo wygrawerowane. Trudno byłoby znaleźć taki typ zaproszenia, na którym kwiaty wcale nie występują przynajmniej w wersji symbolicznej, jako dodatek do całej kompozycji.  

Jakie zaproszenia ślubne wybrać?

Decyzja należy wyłącznie do pary młodej. Młodzi muszą razem zdecydować, jakie zaproszenia ślubne się im podobają i trafiają w ich gust. W zasadzie  każde zaproszenie ślubne z motywem kwiatowym będzie doskonale się prezentowało. Mnogość zaproszeń ślubnych w kwiaty stanowi tak szerokie pole do wyboru, że zaspokoi gust nawet najbardziej wybrednych nowożeńców. Zawsze istnieje też możliwość zamówienia na zaproszeniach ślubnych kwiatów takich, jakie lubimy i które są nam bliskie.