Dla wielu osób posiadanie aparatu fotograficznego, lub co gorsza, kamery wideo jest równoznaczne z posiadaniem talentu do fotografowania i filmowania. Niestety wiele osób radykalnie przecenia swoje możliwości i poczucie estetyki, czego efektem są koszmarnej jakości filmy na YouTube. Ciemne, tragicznie wykadrowane, roztrzęsione i chaotyczne ? tak można opisać większość produkcji na tym popularnym serwisie.

 

Jak podaje Google, zgodnie ze statystykami, w każdej sekundzie na YouTube trafia około godziny filmów. To ogromna ilość produkcji, niestety stanowcza większość z nich jest słabej jakości. Nie okłamujmy się, takie filmy po prostu zaśmiecają ten wartościowy serwis, a Google się z tego oczywiście nie cieszy. Na szczęście dla nas i dla właścicieli serwisu, pojawiła się nowa funkcjonalność.

 

Po wczytaniu zbyt ciemnego lub roztrzęsionego filmu, przekonany o swym talencie użytkownik otrzyma stosowne powiadomienia, w których pojawią się propozycje naprawienia niedostatków jednym kliknięciem. A jakie są efekty takiego szybkiego naprawiania filmów?  Wbrew pozorom, nawet tak proste poprawki jak rozjaśnienie i poprawa ostrości ze średniej jakości filmu, którego nie chce się oglądać, jest w stanie zrobić przyjemne wideo.

 

Jak widać na powyższym zestawieniu, po lewej stronie mamy pierwotny kadr o słabej jakości, po prawej zaś kadr z filmu po poprawkach. Różnicę widać od razu. Być może to proste rozwiązanie sprawi, że oglądaniu filmów na YouTube nie będzie towarzyszyła frustracja związana z brakiem talentu autora, któremu nie chciało się dostosować ustawień kamery do panujących warunków.

Źródło: YouTube