Czasy w których YouTube kojarzył się jedynie z durnymi, aczkolwiek śmiesznymi, internetowymi memami odchodzą powoli w zapomnienie. Od dziś serwis stawia na edukację                          

Czasy w których YouTube kojarzył się jedynie z durnymi (aczkolwiek śmiesznymi) internetowymi memami i teledyskami odchodzą powoli w zapomnienie. Serwis postanowił wpisać się do historii ludzkości w sposób zdecydowanie bardziej elokwentny. I tak właśnie powstała usługa YouTube for Schools.

W serwisie odstępnych jest ponad 450 000 klipów, pochodzących od 600 edukacyjnych partnerów serwisu. Aby ułatwić nauczycielom poszukiwanie odpowiednich materiałów pogrupowano je w ponad 300 playlist, w zależności od dziedziny nauki, do której się odnoszą i poziomu ich trudności. Nauczyciele mogą dodatkowo stworzyć własną playlistę. Niestety, filmiki dostępne są jak na razie jedynie w języku angielskim. Jednak wiele z nich prezentuje eksperymenty oraz obliczenia matematyczne, których rozumienie jest ponadnarodowe. Dlatego zachęcamy także  nauczycieli z Polski do tworzenia kont dla swoich szkół już dziś.

źródło: youtube.com/schools