[caption id="attachment_22259" align="alignleft" width="332"]glany Glany, stylowa kurtka, kask - to przepis na motocyklowego tripa Twojego życia![/caption] Po fali ogromnego zainteresowania, jakim cieszyły się oferty all inclusive proponowane przez  biura podróży coraz więcej osób wybiera bardziej indywidualny sposób na zagraniczne wojaże. Największą popularność zyskują te, które pozwalają na jak najgłębsze doświadczanie wyprawy. Jednym z nich jest turystyka motocyklowa, która obecnie przeżywa swój renesans. Coraz więcej osób wybiera glany i kask zamiast leżaka nad brzegiem basenu. Przed wyruszeniem w podróż warto zapoznać się z kilkoma informacjami oraz wskazówkami odnośnie przygotowania.

Poznaj nowe możliwości

Wskoczenie w glany i przemierzanie kolejnych kilometrów na swoich dwóch kółkach oferuje zupełnie inne wrażenia z podróży. Największą zaletą jest całkowita kontrola nad swoją drogą. Samodzielnie decyduje się o tym, co się chce zobaczyć oraz kiedy i gdzie urządzić postój. Jednego dnia możemy pokonać setki kilometrów, aby jak najszybciej pokonać dany odcinek, a innego spędzić cały dzień  w miejscu, które nas czymś zauroczy. Kolejną zaletą jest możliwość zawarcia nowych znajomości w drodze. W wielu miejscach na osobę w glanach i kasku patrzą z życzliwością, ma to olbrzymie znaczenie w sytuacji, gdy spotka nas jakaś awaria i potrzebujemy pomocy. Szczególną sympatię okazują inni motocykliści spotkani na drodze, chętnie zazwyczaj chętnie udzielają wskazówek, które szlaki lepiej omijać i na co uważać w danym rejonie.

Jak się przygotować do podróży

Wiele osób obawia się przed pierwszą wyprawą motocyklową wielu trudności i niebezpieczeństw, które mogą nas spotkać. Rzeczywistość nie jest wcale taka straszna, jak mogłoby się to wydawać i wiele osób, często nawet samodzielnie podróżuje z glanami i sakwami. W celu zminimalizowania ewentualnych problemów warto jednak odpowiednio przygotować się do wyjazdu. Najważniejszym elementem jest oczywiście motocykl, to od niego zależy powodzenie całego przedsięwzięcia. Maszyna, którą zabieramy na wyprawę powinna być wcześniej gruntownie sprawdzona pod względem technicznym. Najlepiej wybierać sprzęt, który dobrze znamy i wiemy, jakie problemy mogą go spotkać w trakcie drogi. Brakujące lub uszkodzone wyposażenie takie jak glany czy sakwy można bez większych problemów wymienić w wielu miejscach, lecz ze znalezieniem części do naszego motocykla mogą być poważne problemy. Pozostały sprzęt musi być przede wszystkim lekki i bezpieczny, zarówno buty, jak i spodnie czy kurtka powinny zapewniać ochronę w sytuacji kryzysowej. Przed zgromadzeniem niezbędnego wyposażenia warto poprosić w tej kwestii o radę bardziej doświadczonych podróżników, którzy z pewnością podzielą się swoją wiedzą.