A zatem znasz już podstawy decoupage - układasz własne kompozycje, dobierać papiery i łączyć je z gotowymi dodatkami. Świetnie! Ale czy wiesz, że możesz uczynić je jeszcze bardziej indywidualnymi? Kaligrafia umożliwi tworzenie spersonalizowanych napisów, własnoręcznie wykonane kwiaty zawsze będą pasowały do Twoich prac, a malowanymi esami floresami wyróżnisz je pośród dzieł innych artystów.

Kwiaty

Kaligrafia, a kwiatySą one niezastąpionymi ozdobami większości scrapbookingowych kreacji, a sklepy oferują ogromny wachlarz różnych kształtów, wielkości i kolorów. A mimo to może się zdarzyć, że wśród nich nie znajdziesz tych wymarzonych, które jak żadne inne będą współgrały z aranżacją Twoją aranżacją. Najlepiej wtedy wziąć sprawy w swoje ręce i płatek po płatku stworzyć własne kwiaty! Do wyboru masz technikę wykonywania ich z papieru, faominaru, lub materiału, przy pomocy samych nożyczek, dziurkaczy, lub gotowych wykrojników. Jeśli tego jeszcze jest mało, to rozkwitające pod Twoimi palcami kwiaty możesz malować w upragnione kolory. Tym sposobem stworzysz bukiety idealnie pasujące do Twojego pomysłu, a także zapewniające oryginalność.

Kaligrafia

Gotowe napisy są wygodne w użyciu, ale czasem w naszych pracach możemy zechcieć napisać coś własnego, jak na przykład przekazać najbliższym słowa płynące prosto z serca. Właśnie wtedy przydaje się znajomość kaligrafii.

Ta sztuka pięknego pisania doda wyjątkowości każdej kartce, albumowi i zaproszeniu. Elegancko zawijające się litery będą nie tylko układały się w wyznania, podziękowania, czy imiona Młodej Pary, ale będą również stanowiły niezwykłą i całkiem samodzielną ozdobę. Jedynym minusem jest proces nauki kaligrafii, który potrafi być dość długi, żmudny oraz wymagający niemałych zapasów cierpliwości. Spodziewaj się spędzenia długich tygodni na przepisywaniu pojedynczych liter, aby wyrobić w sobie nawyk właściwego prowadzenia pióra i odnaleźć swój indywidualny krój pisma. Gwarantujemy, że efekty będą warte tego wysiłku. Wszystkie potrzebne przybory do kaligrafii. znajdziesz w sklepie NaStrychu: https://nastrychu.pl/pol_m_Kaligrafia-676.html.

Akwarele

Odrobina praktyki w trzymaniu pędzelków i mieszaniu farb sprawi, że z łatwością nagniesz każdy kawałek papieru do swoich wyobrażeń. Jeśli nie miałaś do czynienia z akwarelami od czasów podstawówki, to możesz skorzystać z jednego z wielu kursów organizowanych w większych miastach.

Oczywiście, samodzielna nauka poprzez metodę prób i błędów też jest bardzo polecana, a dodatkowo w trakcie jej trwania odkryjesz swój własny styl. Będzie on charakterystycznym znakiem rozpoznawczym Twoich kaligraficznych prac.