Zdając sobie sprawę z tego, jak ważna jest wizualizacja wystroju pomieszczeń sklep internetowy eplytki.pl reaktywował darmowy program do projektowania wnętrz. Po raz pierwszy narzędzie to udostępniono w 2004 roku. Eplytki.pl stało się wówczas pionierem wirtualnego doboru płytek.

Płytki ceramiczne, zwane potocznie terrakotą (z włoskiego "wypalone ziemie"), glazurą lub kafelkami, w życiu człowieka obecne są od pradziejów. Już tysiące lat przed naszą erą mieszkańcy Mezopotamii upiększali ściany stożkami z terrakoty i glazurowanymi cegłami. Starożytni Grecy i Rzymianie stosowali ceramikę do zdobienia fryzów, powierzchni ścian i podłóg w świątyniach. Płasko rzeźbione płytki z terrakoty były także używane do zdobienia świątyń w Indiach i Korei w IV - V wieku.

Przez tysiące lat zmieniał się wygląd płytek i sposób ich produkcji. Dziś zachwycają swą elegancją, bogatą gamą kształtów i paletą barw. Niestety ma to też swoje minusy. Obecna oferta płytek jest tak bogata, że często trudno zdecydować się na konkretną kolorystyką czy wzór. Zwłaszcza, że często dokonujemy wyboru na całe życie. Można co prawda skorzystać z porad profesjonalistów i zlecić zaprojektowanie wykończenia kuchni czy łazienki, jest to jednak droga usługa, i stanowi dodatkowy koszt.

Dlatego też sklep internetowy www.eplytki.pl udostępnia darmowy program umożliwiający precyzyjny dobór płytek. Pozwala on stworzyć wizualizację własnego projektu i spośród wielu pomysłów wybrać najlepszy wariant. Podczas pracy nad aranżacją można tworzyć pomieszczenia o różnych kształtach i wymiarach, nakładać tekstury na podłogi, ściany oraz wybierać wersje kolorystyczne i faktury dowolnego elementu projektu. Możliwe jest również układanie płytek na ścianach wraz z dekoracjami, pojedynczo bądź też na całych obszarach. Kierując się własnym gustem, pomysłami i pragnieniami można w prosty sposób zaprojektować wymarzony wystrój. Obsługa programu jest intuicyjna, dlatego wirtualnej aranżacji wnętrza można dokonać w zaledwie kilka minut. Co więcej projekt można obejrzeć w realiach 3D z dynamiczną zmianą rzutu kamery. Daje to możliwość dokładnego zanalizowania projektu z różnych perspektyw. Program zawiera także zaawansowane, a jednocześnie pomocne narzędzia przy projektowaniu. Są to między innymi: analiza kolizji elementów, dostawianie do ścian, czy bogata baza stałych elementów, takich jak drzwi, meble pokojowe, kuchenne, wyposażenie łazienek, ceramikę sanitarną, kwiaty itp. Samodzielnie zaprojektowane aranżacje można zapisać na dysku w postaci pliku jpg lub wydrukować. Pozwoli to na późniejsze modyfikacje oraz ułatwi porównanie kliku projektów. Co istotne program pozwala dokonać wyceny wygenerowanego projektu oraz oblicza ilości towaru niezbędne do jego realizacji. Jeśli aranżacja i jej cena nam odpowiada, można od razu dokonać zamówienia, gdyż program jest zintegrowany ze sklepem www.eplytki.pl.

Program jest darmowy i nie wymaga instalacji. Został tak opracowany, by mogli posługiwać się nim zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy komputerów. Dzięki temu projektowanie jest prawdziwą przyjemnością. Dokładną instrukcję obsługi programu oraz sam program można pobrać ze strony: