Wypełnienie poduszek ma duże znaczenie dla komfortu użytkowania. Rodzaj wypełnienia wpływa także na sposób czyszczenia, a także sam kształt poduszek.

W przypadku poduszek dekoracyjnych musimy zwrócić uwagę na to, czy mają one wyjmowane wypełnienie. Pamiętajmy, że ich bezustanne użytkowanie w salonie i innych pomieszczeniach sprawia, że poszewki bardzo szybko się brudzą i wymagają regularnego prania. Najlepiej jednak przed czyszczeniem wyjmować środek, dzięki czemu zachowa on dłużej sprężystość i właściwy kształt. Podobnie jak w przypadku poszewek, wypełnienie także jest wykonywane z różnych surowców.

Pierze - naturalne wypełnienie do poduszek

Pierze ? naturalne wypełnienie do poduszek

W pełni naturalne wypełnienie, które dobrze odprowadza wilgoć i oddycha. Daje przyjemną puszystość i łatwo wraca do swojej pierwotnej objętości - wystarczy je dobrze wytrzepać. Stare pierze wymaga czyszczenia, którym zajmują się wykwalifikowane zakłady. Pierze może służyć przez bardzo długi czas. Szczególnie dobrze współgra z poszewkami z naturalnych tkanin. Jeżeli chcesz, aby ulubiona poduszka w kwiaty wypełniona pierzem dłużej zachowała swój kształt, wystarczy regularnie ją wietrzyć, najlepiej na słońcu.

Puch - delikatne wypełnienie do poduszek

Puch ? delikatne wypełnienie do poduszekTo najdelikatniejsza odmiana pierza, czyli najbardziej "puchate" i drobne piórka, które tworzą wyjątkowo wygodny środek. Puch jest jednak bardzo drogi, ale użytkowanie wygląda niemal identycznie, jak w przypadku zwykłego pierza.

Poliestrowa wata do wypychania poduszek

Poliestrowa wata do wypychania poduszekNajtańsze wypełnienie, które jest obecnie dostępne na rynku. Wata nie oddycha i nie odprowadza wilgoci. Z czasem wypełnienie traci na puszystości i wymaga całkowitej wymiany na nowe. Ukochana poduszka w kwiaty straciła na objętości? Możesz ją przywrócić do świetności piorąc wypełnienie wraz z piłeczkami tenisowymi włożonymi do bębna pralki.

Silikon - wypełnienie do poduszek dla alergika

Silikon ? wypełnienie do poduszek dla alergikaSilikon stosowany do wypełnień ma postać drobnych kulek. Ogromną zaletą tego materiału są właściwości antyalergiczne. Poduszki z tego typu środkiem mogą być zatem stosowane przez osoby z uczuleniem na pierze. W silikonie nie lęgną się roztocza, co jest kolejnym argumentem za stosowaniem tego wypełnienia. Kulki mają przyjemną w dotyku strukturę i dobrze dopasowują się do kształtu głowy, dlatego świetnie sprawdzą się w dodatkowych jaśkach do spania. Kuleczki po jakimś czasie tracą objętość, ale można je przywrócić do dawnej świetności domowymi metodami. Po wyjęciu wkładu z poszewki można go bez problemu wyprać w pralce. Silikon długo rozkłada się w środowisku, dlatego nie można wyrzucać kulek do pojemników zbiorczych - powinny trafić do specjalnych pojemników do recyklingu.