Przygoda motocyklowa to nie tylko poczucie wolności, zawrotna prędkość i zjazdy jednośladów, ale też gromadzone latami akcesoria motocyklowe ? jedne bardziej, drugie mniej przydatne. Odpowiednie wyposażenie motocyklowe to priorytet każdego motocyklisty, któremu zależy nie tylko na świetnej zabawie, ale także ? a może i przede wszystkim ? na bezpieczeństwie w czasie jazdy. Gromadzenie motocyklowej garderoby to dla każdego początkującego motocyklisty naprawdę duże wyzwanie. Wybór nie należy do najłatwiejszych, bo mnogość firm na rynku jest naprawdę bardzo duża, warto wcześniej określić swoje wymagania, budżet i preferencje odnośnie materiałów, krojów, rozmiaru.

Dokładnie określ swój rozmiar

motocyklista w kombinezoniePo pierwsze, najważniejsze elementy dla każdego początkujące motocyklisty to kask i kombinezon motocyklowy - jak dobrać te elementy odpowiadamy dalej. Po drugie, bardzo ważne jest dokładne określenie rozmiaru. Zupełnie inne będą kombinezony motocyklowe dla mężczyzn, jeszcze inne dla kobiet. Poszczególne kombinezony będą się też różnić się wielkością, nawet jeśli teoretycznie będą w tym samym rozmiarze. Kolorystyka i fason są mniej ważne, ale dla wielu stanowią naprawdę istotny element wyposażenia motocyklowego. Zdecydowanie większą wagę przywiążą do tego kobiety.

Nie kupuj kombinezonu motocyklowego w ciemno

Po trzecie, musimy rozważyć w międzyczasie wszystkie funkcje, które mają nam do zaoferowania poszczególne kombinezony. W zależności od stylu jazdy, częstotliwości użytkowania, stanu zachowania warto pomyśleć o kombinezonie, który będzie odpowiednio chronił kolana, łokcie, nerki, kark, ramiona. Na rynku dostępne są teraz praktycznie wszystkie kombinezony motocyklowe, każdy z nich jest także reklamowany jako najlepszy. Zakupy takich akcesoriów jak kombinezon motocyklowy powinny być odpowiednio przemyślne. Lepiej nie kupować kombinezonu bez dodatkowej przymiarki czy też konsultacji z osobą bardziej doświadczoną.

Sprawdź w internecie i przymierz w sklepie

Po czwarte, kolor, krój i ozdobne wstawki to raczej sprawa drugorzędna, ale niektórzy bardzo zwracają na to uwagę. Krój ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale wpływa też na odpowiednie użytkowanie kombinezonu i wygodę w czasie jazdy. Odpowiednie zakładki, wstawki, suwaki, zapięcia, dodatkowe kieszonki to wszystko sprawia, że decydujemy się na zakup. Pierwsze możliwości akcesoriów motocyklowych można obejrzeć sobie na samym początku w domu przez internet, ale przymiarki już lepiej dokonać na żywo, żeby nie przeoczyć konstrukcyjnych właściwości produktu. Kupowanie ubrań motocyklowych to jednocześnie frajda i obowiązek, które nie może mimo wszystko kolidować z bezpieczeństwem na motocyklu.