O hybrydach można powiedzieć wiele. Coraz częściej decydujemy się na samodzielne wykonywanie ich w domu. Wszystko dlatego, że są to bardzo trwałe i ładne lakiery, które w ogóle nie niszczą płytki paznokcia. Jednak ciągłe wizyty u kosmetyczki mogą znacznie uszczuplić nasz portfel, dlatego też wolimy samodzielnie wykonać sobie taki manicure. By tego dokonać, należy zaopatrzyć się w porządny sprzęt. Są to oczywiście same lakiery, akcesoria pomocnicze typu pędzelki, szczoteczki do polerowania itp. Konieczny jest również zakup lampy do hybryd.

Lampa do hybrydNa rynku jest obecnie całe mnóstwo różnego rodzaju lamp. Różnią się one od siebie wyglądem, rozmiarem, a także mocą oraz funkcją. Na jaka warto się zdecydować, a na jakie w ogóle nie zwracać uwagi? Oto kilka podpowiedzi!

Lampy UV oraz lampy LED

Na rynku dostępne są dwa rodzaje lamp. Każda służyć możemy czemu innemu, dlatego przed ostatecznym wyborem, warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi tych produktów. Lampa do hybryd UV pozwala na utwardzanie lakierów hybrydowych, jak i żeli akrylowych. Jest ona wyposażona w standardowe świetlówki, które należy wymieniać po przepaleniu. Lampa do hybryd może mieć moc od dziewięciu do osiemnastu W. Warto wybierać takie lampy, które mają moc trzydziestu sześciu W, posiada ona cztery świetlówki o mocy dziewięć W. Są one mocne, dzięki czemu czas schnięcia pogranicza się jedynie do stu dwudziestu sekund, co jest bardzo dobrym wynikiem. Dodatkowymi funkcjami może być timer, czy czujnik ruchu, dzięki któremu lampa włącza się zaraz po włożeniu ręki.

Do czego potrzebna jest lampa do hybryd

Trwałość, która jest główną zaletą hybryd możliwa jest właśnie dzięki wykorzystaniu lamp. Działanie lampy powoduje, że lakier bardzo szybko twardnieje, dzięki czemu świetnie wygląda nawet przez miesiąc. Podczas wykonywania tego manicure konieczne jest wykorzystanie takiej lampy nawet kilkakrotnie. Jest ona wykorzystywana po nałożeniu każdej warstwy, dzięki czemu wszystko jest dokładnie utwardzone oraz wzmocnione działaniem lampy UV.