Żadna dziecięca kąpiel nie może mieć miejsca bez odpowiednich zabawek do kąpieli. Większość maluchów nie odróżnia, które produkty nadają się do moczenia w wodzie, a które nie, dlatego dobrze jest uświadamiać je od samego początku. Kiedy dziecko jest już wystarczająco duże, żeby zacząć czerpać świadomą radość z moczenia się w wodzie, można sprezentować mu zestaw kąpielowy.

Dużo towaru

Sklepy z artykułami dziecięcymi oraz hurtownie dziecięce przepełnione są propozycjami zabawek do kąpieli, tak więc jeśli nie jest się w temacie można stracić rachubę i poczucie czasu podczas poszukiwań tego wymarzonego zestawu. Większość nowoczesnych zabawek do kąpieli wyposażona jest w odpowiednie technologie umożliwiające łatwiejszą i bezpieczniejszą zabawę. Aby sprawić dziecku radość wystarczy tylko podjąć decyzję, która zabawka jest najciekawsza.

Gry i zabawy na kilka godzin

Posiadając odpowiednie oprzyrządowanie, dziecko potrafi przesiedzieć w wannie kilkadziesiąt minut w ogóle nie zwracając uwagi na to, że na przykład woda już wystygła i zrobiło się późno. Zabawki do kąpieli pochłaniają całkowicie jego uwagę jeśli są odpowiednio dobrane wiekowo. Najlepiej przed wyborem zestawu kąpielowego zrobić małe, internetowe rozeznanie, bądź podpytać się znajomych o opinię, a następnie zabrać dziecko do sklepu. Potrafią one instynktownie znaleźć swój wymarzony typ prysznica i kaczuszek, bez których następna kąpiel nie może mieć miejsca. zabawki do kąpieli

Jak je przechowywać?

Zabawki do kąpieli są przeznaczone do użytkowania tylko w jednym miejscu w domu. Dziecko musi znać panujące reguły, tak więc od samego początku warto je uświadamiać, że nimi bawi się tylko w łazience. Dobrze jest zainwestować w plastikowe opakowanie, które będzie stało w pobliżu wanny. Zaraz po kąpieli, kiedy lekko one obeschną warto poprosić dziecko, aby schowało je do środka i nakryło pokrywką. W ten sposób uczy się malucha utrzymywania porządku i że po zabawie zawsze przychodzi czas na posprzątanie. Ta metoda dobrze się sprawdza podczas gdy dziecko lubi kolekcjonować przedmioty. Większość zabawek do kąpieli posiada kilka edycji i reedycji, które wchodzą partiami do sklepów i stają się czymś, co można zbierać. Duże plastikowe pudełko pomieści wszystkie, nawet te najbardziej obszerne kolekcje.

Żółta kaczuszka

Nieodłączna towarzyszka kąpieli od kilkudziesięciu lat i numer jeden na liście zabawek do kąpieli, które należy posiadać.