Smartfony stały się dziś nieodzownym elementem codziennego życia i nie sposób sobie wyobrazić bez nich funkcjonowania w pracy i poza nią. Chociaż różnorodność smartfonów jest wręcz oszałamiająca, wiele z nich jest niezwykle podobnych do siebie, a kolejni producenci mają problem, by się wyróżnić. Coraz mniej osób chce z tego powodu kupować nowe telefony - postęp nie jest aż tak znaczący, by potrzebne by im było koniecznie urządzenie nowe. Spośród smartofnów z pewnością wyróżniają się te produkowane przez Apple, a iPhony z drugiej ręki cieszą się rosnącą popularnością.

iPhony z drugiej ręki - charakterystyka urządzeń

Używane iPhony - czy warto się nimi interesować?Wiodącym mobilnym systemem operacyjnym jest Android, który chociaż najpopularniejszy, jest wysoce niedoskonały. Jego wieczne bolączki i rozmaite błędy razem z licznymi niedociągnięciami napawają wiele osób sceptycyzmem wobec kupowania urządzeń z tym systemem. Szczególnie świat biznesu wykazuje wobec niego spory dystans. iPhony z kolei są urządzeniami, których system operacyjny jest uważany za wzorzec tego, jak powinien wyglądać idealny system mobilny. Ze względu na wysoką cenę tych urządzeń, używane iPhony cieszą się w Polsce dużą popularnością. Dają one w niewielkiej cenie dostęp do niesamowitego tworu, jakim jest ekosystem Apple, który pasjonuje i wciąga totalnie wiele osób, które wcześniej nie miały z nim styczności. 

Plusy i minusy rozwiązania

Zakup urządzeń, do jakich należą używane iPhony, ma wiele plusów. Poza dostępem do ekosystemu Apple i wielu aplikacji do biznesu i rozrywki, które nieobecne są na Androidzie, warto jest wskazać na niezawodność sprzętu tego producenta. Używane iPhony są znacznie pewniejsze niż używany sprzęt z Androidem. Do tego, w przypadku kupna takiego urządzenia od renomowanego sprzedawcy, ma się gwarancję, że jest ono dokładnie sprawdzone, a także odblokowane. Kupując używane iPhony od użytkowników indywidualnych, często zdarza się bowiem, że telefon jest zabezpieczony i nie można korzystać z wielu jego funkcji poza tymi najbardziej podstawowymi. 

Minusem używanych iPhonów jest brak gwarancji producenta, jednak wielu renomowanych sprzedawców używanego sprzętu oferuje własną gwarancję i możliwość naprawy urządzenia w razie problemów. Czasem może się zdarzyć, że trafi się na egzemplarz ze słabą baterią, jednak rzetelny sprzedawca informuje, jaki jest jej stan, a także często oferuje możliwość jej wymiany, a jeżeli tego nie robi, można ją wymienić w jednym z punktów zajmujących się serwisem telefonów komórkowych. 

Używane iPhony mają więc swoje plusy i minusy, jednak zalety znacznie przeważają nad wadami tego rozwiązania. Kupno takiego smartfona może być też idealną okazją do przetestowania samego sprzętu, a przede wszystkim związanego z nim ekosystemu, który jest bardzo odmienny od tego znanego z Androida. Ponieważ używane iPhony są często tanie, mogą służyć za wstęp do kupna nowego urządzenia w przyszłości.