Dobry procesor, karta graficzna, ogromny monitor oraz specjalna klawiatura gamingowa to nie wszystko, w co pragnie wyposażyć się prawdziwy miłośnik gier komputerowych. Każdy amatorski, jak i zawodowy gracz marzy o wygodnym fotelu, który będzie spełniał wszystkie najważniejsze funkcje podczas długotrwałego siedzenia przed komputerem. Zbyt długie spędzanie czasu przed monitorem nie tylko szkodliwe wpływa na wzrok, ale i również na nasz kręgosłup. Brak odpowiedniego fotela może wpływać również na duży dyskomfort podczas gry w postaci bólu pleców, czy też karku. Wraz z wciąż rosnącym zainteresowaniem świata gamingu, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że fotel do gier to podstawa każdego zapalonego gracza. Dzięki temu na rynku producenci oferują wiele modelów specjalnie przystosowanych foteli gamingowych, którzy prześcigają się nowościach oraz unowocześnieniach. Który fotel wybrać, aby cieszyć się komfortem nawet podczas wielogodzinnego spędzania przed biurkiem? Odpowiedź na te pytanie znajdziecie już w poniższym artykule.

fotele

Ergonomiczny kształt oraz design

Wygodny fotel to taki, który swoim kształtem będzie dopasowywał się do wielkości oraz rozmiarów naszego ciała. Warto jednak przed ostatecznym wyborem zakupu fotela sprawdzić, czy jest on wyprofilowany odpowiednio do ułożenia naszego ciała w pozycji siedzącej. Ważne, aby wybrany fotel był odpowiednio przystosowany dla osoby, która w większości będzie spędzać swój wolny czas. W przeważającej większości fotele gamingowe są wzorowane na modelach super szybkich samochodów, które jeszcze bardziej zachęcają do zakupienia designerskiego fotela. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na materiał tapicerki oraz szycia, które są widoczne po bocznych częściach fotela.

Poduszki

Aby umilić czas podczas długotrwałego siedzenia prze biurkiem, czy też monitorem w czasie gry, producenci umieszczają specjalne miękkie poduszki, zwłaszcza w miejscu ułożenia karku oraz lędźwi. Poduszki mają dopasowywać się do ciała oraz odciążać stawy, aby gra przebiegała w jak najlepszej formie. Specjalne ich ułożenie ma również za zadanie uniemożliwić tworzenia się wad postaw oraz innych dysfunkcji, o które nie trudno nabawić się spędzają wiele czasu na niedopasowanych siedzeniach. Oprócz tego fotel gamingowy wraz z poduszką pod kar będzie świetnie sprawdzać się w celach relaksacyjnych podczas oglądania filmów.

Odpowiednia wysokość

Każdy fotel powinien być indywidualnie przystosowany do rozmiarów osoby spędzającej na nim swój czas. Oznacza to, że siedzenie powinno być regulowane względem naszych rozmiarów oraz wysokości. Oprócz możliwości regulacji wysokości siedzenia fotela, dobry fotel gamingowy powinien posiadać możliwość pochylenia siedziska oraz zablokowania go pod określonym kątem.