O tym, jak karmić nowe pokolenie przedszkolaków najlepiej wiedzą osoby zajmujące się przygotowywaniem jedzenia dla nich. Obok kucharek i kucharzy gotujących na miejscu, mnóstwo placówek decyduje się na korzystanie z firm oferujących catering dla przedszkoli. Zadowolenie małych smakoszy nie jest prostym zadaniem, a szczególnie, jeśli danie musi spełniać odpowiednie wymogi.

Zasada numer jeden: brak nudy

Jedzenie dla maluchów musi być ciekawe, bo w innym razie może okazać się, że nie będzie chciało go jeść. Dziecko uczy się za pomocą zmysłów. To co widzi, słyszy, czuje ma ogromny wpływ na to, jak dana potrawa będzie mu smakowała. Danie dla przedszkolaka, przygotowane przez firmę specjalizującą się w cateringu dla przedszkola na przykład http://www.zielonakuchnia.org/catering-dla-przedszkola/, charakteryzuje się ogromnym bogactwem kolorów. To one pierwsze przyciągają wzrok, i to na jego podstawie maluch ocenia, czy chce coś zjeść, czy nie. Następną kwestią jest zapach. Powinien on być na tyle przyjemny i intensywny, aby pobudził nawet najbardziej wymagające kubki smakowe. Oczywiście kompozycja na talerzu też się liczy do oceny ogólnej.

Zasada numer dwa: świeżość i różnorodność

Dzieci nie zwracają na to aż tak dużej uwagi ale dorośli już tak. Wszystkie produkty użyte do tworzenia nowych dań dla maluchów są przede wszystkim świeże i pochodzą ze znanych źródeł. Lokalni producenci bardzo chętnie współpracują z firmami cateringowymi zajmującymi się przygotowywaniem posiłków dla przedszkoli. Przedszkolaki są niezwykle ciekawe świata, dlatego warto tę ciekawość pielęgnować i zaspokajać na wszelkie możliwe sposoby, również za pomocą jedzenia. Codziennie inne danie pozwala na rozwijanie się kubków smakowych oraz wyobraźni.

Zasada numer trzy: kuchnia polska nie jest zła

catering dla przedszkola

Kuchnia polska jest niezwykle barwną i ciekawą dziedziną, dlatego warto ją poznawać od maleńkości. Wymogi, takie jak brak glutenu czy jajek nie są problemem, ponieważ łatwo można stworzyć posiłek bez ich dodatku. Wystarczy odrobina wyobraźni, a wszelkiego rodzaju kluski można ulepić bez grama jajek.

Zasada numer cztery: deser jest dla wszystkich

Aby organizm czuł się w pełni zadowolony nie powinno pomijać się takiego ważnego elementu, jakim jest deser. Niektórzy stosują zasadę, że deser jest po obiedzie, tylko dla tych, którzy zjedli cały obiad. Każdy maluch jest inny, dlatego trzeba indywidualnie dbać o jego potrzeby.