Firma Husqvarna zaprezentowała nam swój najnowszy produkt przeznaczony dla maniaków równo przystrzyżonych trawników. Kosiarka Leo rzeczywiście prezentuję się fantastycznie - czymś takim to można kosić! Reklamują swój produkt jako wysoce ekologiczny.. no nie wiem, rzeczywiście niby z surowców możliwych do późniejszego recyklingu, rzeczywiście bateria zamiast silnika (swoją drogą, ile taka kosiarka może wydzielać szkodliwych emisji?!). Trochę mam wrażenie, że na wyrost ta ekologia, ale ok.. nie czepiajmy się :D Dobrze jest jak jest.

HUSQVARNA Panthera Leo zbudowana jest z podlegających recyklingowi materiałów i posiada innowacyjną technologię zapewniającą  niską emisję spalin, co sprawia, że pretenduje do bycia najbardziej ekologiczną kosiarką na rynku. Tradycyjny silnik spalinowy zastąpiony został przez przyjazną środowisku baterię. Oznacza to nie tylko ochronę środowiska, ale również koniec problemów z brudnymi rękoma podczas czyszczenia silnika.  Dodatkowo, aby uzyskać profesjonalny efekt koszenia, HUSQVARNA Panthera Leo ma nie  jedną, ale trzy powierzchnie tnące zawieszone osobno. Pomaga to uzyskać wspaniałe rezultaty koszenia nawet na nierównym terenie. Każe ostrze tnące posiada rozpiętość od 85 do 120cm, co pozwala na koszenie zarówno wąskich jak i szerokich powierzchni.

No nie.. tymi "trzema powierzchniami tnącymi uzyskującymi wspaniałe efekty nawet na nierównym terenie" to mnie zabili. Coś Wam to przypomina? Jakaś maszynka do golenia? :D

HUSQVARNA PANTHERA LEO 1

No ale dobrze, zobaczmy co mamy dalej:

Monitor LCD znajdujący się pośrodku kierownicy pokazuje wszystkie niezbędne informacje, aby trawnik był ścięty idealnie np.: wysokość koszenia, szerokość powierzchni tnącej, prędkość oraz stopień nachylenia. Dzięki licznym czujnikom wyświetlane są także ostrzeżenia, gdy jakieś obiekty znajdą się zbyt blisko ostrza. Dodatkowo ergonomicznie zaprojektowany układ kierowniczy ułatwia obsługę przełączników sterujących.

Towe Ressman, szef Działu Projektowania w firmie HUSQVARNA? stwierdził: ?Koncepcje są ważną częścią rozwoju produktów nowej generacji. To pozwala naszemu zespołowi na niestandardowe myślenie, ?przenoszenie? działu badań  i rozwoju na wyższy poziom, dzięki czemu możemy zapewniać naszym klientom możliwie najlepsze produkty.?

Jakieś czujniki, jakieś monitory.. kto by pomyślał, że to będzie potrzebne przy kosiarce?? No ale skoro dają, czemu nie.

HUSQVARNA PANTHERA LEO 2

Zalety:
 • Technologia zapewniająca niską emisję spalin
 • Zbudowana z materiałów podlegających recyklingowi
 • Bateria litowo-fosforanowa, którą można ładować w gniazdku elektrycznym
 • Łatwy w utrzymaniu elektryczny silnik
 • Trzy oddzielnie zamocowane urządzenia tnące
 • Zmienna rozpiętość cięcia  (85 ? 120 cm)
 • Zerowy promień skrętu
 • Możliwość podniesienia urządzenia tnącego (90o)
 • Ergonomiczny układ kierowniczy
 • Łatwa do kontrolowania tablica rozdzielcza
 • 2 godziny ciągłej pracy po pełnym naładowaniu
 • Monitor LCD

Ok, opis nie powalił mnie na łopatki. Natomiast wygląd tej kosiarki jest tak fajny, że gdyby było mnie stać i tak bym kupił, żeby wszyscy sąsiedzi byli zazdrośni. :) HUSQVARNA PANTHERA LEO