Nie będzie chyba przesadą jeżeli stwierdzę, że technologia rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality) zrewolucjonizowała nasze postrzeganie świata. Możemy już dzięki niej rozbierać ludzi, obliczyć odległość od golfowego dołka, czy umeblować mieszkanie. Dziś jednak technologia ta wchodzi na nowy poziom użyteczności!

Aplikacja Word Lens przemienia rozszerzoną rzeczywistość z zabawki w przydatne narzędzie translatorskie, które w czasie rzeczywistym przetłumaczy dla dowolny napis. Program dostępny jest oczywiście na iPhona. Za jedyne 5$ firma Quest Visual oferuje nam tłumaczenie angielsko-hiszpańskie i  hiszpańsko-angielskie. Niewiele to, ale na początek musi starczyć. Z czasem pojawią się oczywiście i inne języki (odpowiednie rozszerzenia programu mają być do ściągnięcia z internetu).

Co do ograniczeń to program nie rozpoznaje niestety pisma odręcznego i ozdobnych czcionek. Samo tłumaczenie, jak w przypadku większości elektronicznych translatorów, nie jest też zawsze w 100% poprawne. Nie przeszkodziło to jednak znaleźć się aplikacji w top40 programów ściąganych z iTunes.

źródło: gizmag