Duży telewizor, nowoczesna konsola, ulubione gry i święty spokój - oto combo stanowiące urzeczywistnienie marzeń każdego gracza. Już wkrótce okazać się jednak może, że połowa tego niezbędnika stanie się niepotrzebna, a wszystko to dzięki strategicznemu sojuszowi firm Samsung i Gaikai, które wprowadzi gry w tzw: "chmurze" bezpośrednio na telewizory.

Usługa Samsung Cloud Gaming dostępna będzie na telewizorach Smart TV serii 7000.  Pozwoli ona na granie bez potrzeby ściągania, instalowania czy update'owania czegokolwiek. Pewne obawy budzić może sposób sterowania w grach uruchamianych bezpośrednio na telewizorze. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Gaikai zaprezentował na zakończonych niedawno targach E3 opracowany wspólnie z  firmą wikipad tablet dla graczy, i o to możemy być spokojni.

Pewni możemy być również realizacji całego przedsięwzięcia, gdyż już wkrótce ruszają testy usługi na terenie USA. Nieznany jest jedynie cennik nowoczesnych gier telewizyjnych. Znamy natomiast ceny telewizorów Samsung serii 7000 i delikatnie mówiąc do najtańszych one nie należą (4500 zł i więcej).

źródło: samsung.com