pr_tcp50g10_f

Wydawać by się mogło, że telewizory plazmowe odchodzą już w zapomnienie. Większość z nas posiada telewizory LCD i to one królują w sklepach RTV. Jednak firma Panasonic wypuściła właśnie serię telewizorów plazmowych G, która może nieco namieszać na rynku..

tc-p42g10

Panowie z ekipy Wired dostali do testów 42-calowy model Panasonic G10 Viera i długo musieli zbierać swoje szczęki z podłogi. Ten Panasonic oddaje kolory lepiej niż jakakolwiek plazma z tej kategorii. Posiada ona system THX, który odzwierciedla światło i kolory jakie miały miejsce przy nagrywaniu filmu. Oczywiście wszystko w FullHD. Także jakość dźwięku sprawi, że będziemy się znajdowali w kinowym raju. Przeprowadzone testy pokazały idealne odwzorowanie kolorów oraz dokładność detali.

Dodatkowo telewizor bardzo dobrze wypada przy funkcji polepszania standardowego obrazu do rozdzielczości HD. Oczywiście nie otrzymamy dzięki temu tak dobrej jakości jak przy prawdziwym HD, ale różnica między normalnym obrazem jest bardzo zauważalna.

Co więcej, G10 został wyposażony w internetowe centrum domowej rozrywki. Dzięki temu możemy przeglądać różne widgety internetowe na ekranie telewizora. Nie są to może jakieś przełomowe odkrycia, ale miły dodatek - możemy oglądać filmiki z YouTube'a albo nasze zdjęcia z Picasy albo Filckr.

Wisienką na torcie jest z pewnością niezbyt wygórowana cena. Obecnie aby kupić ten telewizor musimy wyłożyć $1300.

Tutaj możecie zobaczyć filmik: http://www.panasonic.com/apps/match-maker/video/index.asp?id=1

Tutaj źródło: Wired, Panasonic