Słońce, plaża, szum morskich fal, drinki z palemką, wokół roznegliżowane kobiety - typowa wakacyjna sceneria. Nas to jednak nie rusza. Najważniejsze by mieć przy sobie laptopa, telefon, jakiś sprzęt grający i nie dać się odciągnąć od nowinek ze świata techniki. Wszak nie od wczoraj wiadomo, że promieniowanie monitora opala najlepiej. Oto jak przetrwać trudny czas wakacyjnej rozłąki z domowym sprzętem cyfrowym, czyli 10 plażowych gadżetów dla technomaniaków.

1. Nagłośniony ręcznik

Szum morskich fal wcale cię nie uspokaja? Co powiesz na to by zastąpić go muzyką prosto z ręcznika? Hi-Sun działa dokładnie jak normalny plażowy ręcznik, z tym, że posiada poduszkę z wbudowanymi głośnikami po obu stronach głowy. Wystarczy podłączyć swój przenośny odtwarzacz i już można rozkoszować się ulubiona muzyką. A wszystko to za "jedyne" 72$.

2. Koc ochronny

Nie ma nic gorszego niż zapiaszczony telefon czy odtwarzacz MP3. Dlatego warto zainwestować w plażowy koc Bodacious. Posiada on specjalne kieszonki, w które można pochować nasze ukochane gadżety. Poza tym jest całkowicie wodoodporny (tak na wypadek wielkiej fali) i posiada dmuchane poduszki pod głowę.

3. Grająca lodówka

W pełnym słońcu każdy doceni zalety zimnych napojów, a bez lodówki może o nie być na prawdę ciężko. A co gdybym powiedział, że mamy lodówkę, która nie dość, że pomieści nasze napitki, to jeszcze nam do nich zagra? Rolling Cooler-Audio system, wyposażony jest w 2 głośniki o mocy 3w, dzięki którym posłuchamy muzyki z wbudowanego radia lub naszych przenośnych urządzeń. Oczywiście jeżeli mamy wolne 150$.

4. Podwodna kamera

Oczywisty must have dla plażowych filmowców. Kamera Sanyo Xacti DMX-CA100 oferuje nam możliwość podwodnych ujęć w jakości HD. Jeżeli jesteś w stanie na tak długo wstrzymać oddech, to kamera pozwala kręcić film na głębokości 3m godzinę.

5. Słuchawki dla nurka

Jest podwodne wideo to musi być i audio. Słuchawki H2O Audio Surge Sportwrap pozwolą nam delektować się krystalicznie czystym dźwiękiem nawet w nie do końca krystalicznie czystej wodzie.

6. Bikini dla przezornych

To w zasadzie gadżet bardziej dla dziewczyny technomaniaka, ale każdy, kto chce zadbać o bezpieczeństwo swojej ukochanej nie może przejść obojętnie obok Sole Storm Bikini. Posiada ono wbudowany czujnik promieniowania UV i wyświetlacz, na którym pojawia się odczyt informujący czy wciąż bezpiecznie jest leżeć w słońcu.

7. Torba solarna

Wiadomo, na plaży może przydać się wszystko. A żeby to wszystko ze sobą zabrać, przyda się duuża torba. Nie możemy jednak pozwolić by bezczynnie walała się ona po piasku. Solar Beach Tote podczas gdy my będziemy zażywać kąpieli słonecznych, podładuje nasze gadżety.

8. Muzyczny plecak

Czyżby ergonomiczny następca boomboxa? Reppo II System to wytrzymały, wodoodporny plecak i mobilny system nagłośnienia w jednym. Wyposażenie go w 12V wzmacniacz i 2 głośniki, aby po odpaleniu muzyki cała plaża była nasza.

9. Słoneczny parasol

Sunbrella nie dość, że ochroni cię przed żarem z nieba, to jeszcze naładuje twoje gadżety. Wyjściowa moc 282 W zadowoli nawet najbardziej wymagających i zmniejszy rachunek za prąd na polu namiotowym.

10. Kosmiczny leżak

Na przeciw oczekiwaniom wszystkich technomaniaków, którzy nie lubią mieć na plaży styczności z piaskiem, PC world stworzyło Tech Chair, którego zadziwiające możliwości zapierają dech w piersiach i kasują wszystkie poprzednie propozycje. Gniazda ładujące gadżety energią z panelu słonecznego, głośniki, złącze USB i Firewire, ekran LCD antena WiFi i Bluetooth i podstawka do laptopa - wymienione jednym tchem robi wrażenie.

źródło: techfemina.com